اسکای‌فال؛ پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای بریتانیا شد

به روز شده:  12:20 گرينويچ - پنج شنبه 06 دسامبر 2012 - 16 آذر 1391

جان لوگان؛ فیلمنامه نویس تازه ترین فیلم جیمزباند/فروش اسکای‌فال در حالی که هنوز بر پرده سینماهاست از آواتار جلو زد

آخرین فیلم جیمز باند، "اسکای‌فال" بعد از ۴۰ روز اکران، در صدر فهرست پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای بریتانیا جای گرفت و از "آواتار" جلو افتاد.

فیلم آواتار ساخته جیمز کامرون توانسته بود در یازده ماه به فروش ۹۴ میلیون پوندی دست پیدا کند. این در حالیست که فروش بیست و سومین فیلم جیمز باند، اسکای فال بعد از ۴۰ روز به ۹۴ میلیون و ۳۰۰ هزار پوند رسیده است.

مایکل جی ویلسون و باربارا بروکلی، تهیه کنندگان این فیلم که سم مندز آن را کارگردانی کرده است، ضمن ابراز خوشحالی فراوان، از افرادی که برای دیدن این فیلم به سینما رفته اند تشکر و قدردانی کردند. آنها در بیانیه ای گفتند: "ما به این فیلم افتخار می کنیم و از همه به ویژه کارگردان و دانیل کرگ، بازیگر نقش جیمز باند که در این موفقیت سهم زیادی داشته اند، تشکر می کنیم".

اکران اسکای‌فال از ۲۶ اکتبر در ۵۸۷ سینمای بریتانیا آغاز شد.

بر اساس آمار موسسه فیلم بریتانیا، فیلم "برباد رفته" با ۳۵ میلیون تماشاگر، در صدر فهرست پربیننده ترین فیلم های این کشور قرار دارد. فیلم "اشک‌ها و لبخندها" با ۳۰ میلیون تماشاگر در ردیف دوم و "سفیدبرفی و هفت کوتوله" با ۲۸ میلیون تماشاگر جایگاه سوم را دارد.

موسسه فیلم بریتانیا می گوید در آمار فروش اسکای‌فال، میزان تورم هنوز محاسبه نشده است. ۹۰ درصد عواید گیشه فیلم آواتار از سینماهای سه بعدی و آی‌مکس، حاصل شده است. اسکای فال در برخی سینماهای آی‌مکس هم اکران شده است اما چون اساسا به شیوه سه بعدی فیلم برداری نشده در سینماهای سه بعدی نمایش داده نمی شود.

این فیلم جیمزباند در سراسر جهان ۸۷۰ میلیون دلار، معادل ۵۴۰ میلیون پوند، فروش داشته است. این میزان فروش، اسکای‌فال را از دو فیلم دیگر جیمز باند یعنی کازینو رویال در سال ۲۰۰۶ و ذره ای آرامش (Quantum of Solace) در سال ۲۰۰۸ جلو انداخته است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.