برندگان مسابقه عکس یونیسف، ۲۰۱۲

به روز شده:  17:20 گرينويچ - چهارشنبه 19 دسامبر 2012 - 29 آذر 1391

برندگان مسابقه عکس یونیسف، سال ۲۰۱۲

 • آلسیون رومنزی - مسابقه عکس سال ۲۰۱۲ یونیسف
  برندگان مسابقه عکاسی صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، در سال ۲۰۱۲ اعلام شدند. این رقابت با هدف ثبت زندگی و شخصیت کودکان با تصاویری برجسته انجام شد. عکس بالا، برنده این رقابت، از عکاس ایتالیایی آلسیون رومنزی است که یک دختر بچه را در بیمارستانی در حلب، از شهرهای سوریه، نشان می دهد.
 • آبیجیت ناندی - مسابقه عکس سال ۲۰۱۲ یونیسف
  مقام دوم از آن عکاس هندی آبیجیت ناندی شد. مجموعه عکس های او به زندگی دشوار کودکان خیابانی در هند می پردازد.
 • آندریا یستوان - مسابقه عکس سال ۲۰۱۲ یونیسف
  عکاس نروژی، آندریا یستوان با این عکس به مقام سوم این رقابت دست یافت. عکس های او پرتره هایی از بازماندگان کشتار اسلو و جزیره یوتویاست.
 • لارکه پوزلت - مسابقه عکس سال ۲۰۱۲ یونیسف
  عکاس دانمارکی، لارکه پوزلت، در عکس هایش به موضوع بحث انگیز برنامه های تلویزیونی انتخاب ملکه زیبایی کودکان پرداخته و تلاش کرده که احساس کودکان از شرکت در این نوع برنامه ها را بازگو کند. این عکس او در مرتبه چهارم این رقابت قرار گرفت.
 • الکس مسی - مسابقه عکس سال ۲۰۱۲ یونیسف
  از جمله عکاسان دیگری که از آنها تقدیر به عمل آمد، الکس مسی از ایتالیا بود. او در عکس هایش تلاش کرده میراث حادثه شیمیایی بوپال را در سال ۱۹۸۴ به تصویر بکشد.
 • دانیال برهولاک - مسابقه عکس سال ۲۰۱۲ یونیسف
  دانیال برهولاک عکاس استرالیایی زندگی روزمره کودکانی را به تصویر کشیده است که در معدن های ایالت مگالایا در هند کار می کنند.
 • آندریا دایفنباخ - مسابقه عکس سال ۲۰۱۲ یونیسف
  کودکانی که در منزل گذاشته می شوند، موضوع عکس هایی از آندریا دایفنباخ است که به وضعیت کودکانی از کشور مولداوی می پردازد که والدینشان آنها را در خانه تنها می گذارند.
 • حسین فاطمی - مسابقه عکس سال ۲۰۱۲ یونیسف
  حسین فاطمی عکاس ایرانی، تاثیر جنگ بر زندگی کودکان را در سومالی به تصویر کشیده است. در عکس های او تلاش روزانه کودکان برای زنده ماندن را در اردوگاه های آوارگان می بینیم.
 • میشل سانک - مسابقه عکس سال ۲۰۱۲ یونیسف
  عکسی از میشل سانک، عکاس بریتانیایی که تلاش کرده کشمش نوجوانان با موضوع هویت را در آثارش نشان دهد؛ در مجموعه‌ای با عنوان : "بدنم متعلق به من است."
 • کریستین وارنر - مسابقه عکس سال ۲۰۱۲ یونیسف
  در ماه مه ۲۰۱۱، عکاس آلمانی کریستین وارنر اجازه یافت تا عکس هایی درباره کار کمال اوزکان، معروفترین جراح ترکیه، بگیرد. نام این مجموعه عکس "آداب ختنه" است.
 • دایانا مرکوزیان - مسابقه عکس سال ۲۰۱۲ یونیسف
  دایانا مرکوزیان، عکاس روسی که در آمریکا زندگی می کند، کوشیده در عکس هایش نقش مذهب را در زندگی دختران نوجوان در جمهوری چچن نشان دهد.
 • اوسا فیوستروم - مسابقه عکس سال ۲۰۱۲ یونیسف
  آخرین عکاسی که یونیسف از او تقدیر به عمل آورده، اوسا فیوستروم از سوئد است؛ به دلیل تحقیقش بر گروهی از زنان و کودکان اهل غنا که متهم به جادوگری شده بودند. حق نشر همه عکس های این مجموعه از آن یونیسف است.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.