عشق و مرشد برندگان اصلی جوایز انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس

به روز شده:  15:33 گرينويچ - 13 ژانويه 2013 - 24 دی 1391

نمایی از فیلم عشق ساخته میشائیل هانکه

فیلم فرانسوی زبان عشق و فیلم مرشد جوایز انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس را بردند.

در مراسم اهدای این جوایز، جایزه بهترین فیلم به عشق Amour، ساخته میشائیل هانکه رسید که درباره زوج کهنسالی است که با بیماری زوال عقل دست و پنجه نرم می کنند.

پل توماس اندرسن جایزه بهترین کارگردانی را برای مرشد The Master دریافت کرد.

خواکین فینیکس و امی ادامز نیز برای بازی در این فیلم به ترتیب جوایز بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر زن نقش مکمل را دریافت کردند.

جایزه بهترین بازیگر زن نقش اول به صورت مشترک به امانوئل ریوا، بازیگر ۸۵ ساله فیلم عشق، و جنیفر لارنس ۲۲ ساله، بازیگر فیلم دفترچه امیدبخش Silver Linings Playbook رسید.

دوایت هنری، برنده جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل برای بازی در فیلم جانوران سرزمین جنوبی Beasts Of The Southern Wild شد که فیلمی است مستقل با بازی کونژانه والیتس، دختر ۹ ساله ای که اکنون نامزد جایزه بهترین بازیگر زن اسکار است.

کریس تریو جایزه بهترین فیلمنامه را برای فیلم آرگو، ساخته بن افلک، برد و تیم برتون برنده جایزه بهترین انیمیشن برای فیلم فانتزی ترسناک فرانکنوینی Frankenweenie شد.

در این مراسم که در هتل اینترکنتینانتال لس آنجلس برگزار شد، تیم برتون با دوستش هلنا بونهام کارتر حضور داشتند.

برندگان این جایزه در ماه دسامبر اعلام شده بودند ولی مراسم اهدای جایزه شامگاه ۱۲ ژانویه برگزار شد.

این مراسم یکی از چندین مراسم سینمایی پیش از برگزاری مراسم گلدن گلوب بوده است. مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب امروز یکشنبه ۱۳ ژانویه در هتل بورلی هیلتون برگزار می شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.