درخشش بینوایان و آرگو در مراسم گلدن گلوب ۲۰۱۳

به روز شده:  04:29 گرينويچ - دوشنبه 14 ژانويه 2013 - 25 دی 1391
ادل

ادل جایزه بهترین آهنگ اصیل را به خاطر فیلم اسکای فال برد

فیلم موزیکال بینوایان در مراسم گلدن گلوب که یکشنبه شب در شهر لس آنجلس برگزار شد سه جایزه از جمله بهترین فیلم موزیکال را نصیب خود کرده است.

هیو جکمن جایزه بهترین بازیگر مرد در یک فیلم موزیکال یا کمدی را به خاطر فیلم "بینوایان" برد. او با بردلی کوپر بازیگر فیلم "دفترچه امیدبخش"، جک بلک بازیگر فیلم "برنی"، ایان مک گرگور هنرپیشه "صید ماهی آزاد در یمن" و بیل موری هنرپیشه "هایدپارک روی هادسون" رقابت می کرد.

پیشتر ان هاتووی به خاطر بازی در همین فیلم (بینوایان) جایزه بهترین هنرپیشه مکمل زن در رشته کمدی/موزیکال را برده بود.

دانیل دی لوئیس به خاطر بازی در فیلم تاریخی "لینکلن" ساخته استیون اسپیلبرگ جایزه بهترین هنرپیشه مرد در رشته درام را برد. ریچارد گیر (بورس بازی)، جان هاکس (جلسه ها)، خواکین فینیکس (مرشد) و دنزل واشنگتن (پرواز) رقبای او در این رشته بودند.

لینکلن در هفت رشته نامزد این جایزه بود.

"آرگو" درباره ماجرای گروگانگیری سفارت آمریکا در تهران در رشته بهترین فیلم درام گوی سبقت را از "جانگو آزاد شده"، "زندگی پی"، لینکلن" و "سی دقیقه پس از نیمه شب" ربود. بن افلک سازنده این فیلم نیز جایزه بهترین کارگردان را نصیب خود کرد.

فیلم "بینوایان" جایزه بهترین فیلم در رشته کمدی یا موزیکال را دریافت کرد. بهترین و کم نظیرترین هتل ماریگلد، قلمرو طلوع ماه، صید ماهی آزاد در یمن، دفترچه امیدبخش دیگر نامزدهای این رشته بودند.

جسیکا چستین به خاطر بازی در فیلم "سی دقیقه پس از نیمه شب" جایزه بهترین هنرپیشه زن در رشته درام را نصیب خود کرد. این فیلم به تعقیب و عملیات کشتن اسامه بن لادن رهبر شبکه القاعده می پردازد.

پیشتر در اوایل مراسم یکشنبه شب، مگی اسمیت به خاطر بازی در سریال "داون تاون ابی"، جولیان مور برای ایفای نقش در "تغییر بازی" و کریستوف والتز به خاطر درخشش در فیلم تازه کوئنتین تارانتینو به نام "جانگو آزاد شده" جوایزی را نصیب خود کردند.

گلدن گلوب بعد از اسکار یکی از بزرگترین جوایز هالیوود است.

ایمی پولر و تینا فی میزبان این مراسم در هتل بورلی هیلز شهر لس آنجلس بودند.

تیم بازیگران بینوایان

تعدادی از عوامل فیلم بینوایان

فیلم عشق (Amour) ساخته میشائیل هانکه کارگردان اتریشی برنده جایزه بهترین فیلم خارجی شد و "شجاع" (Brave) برنده بهترین انیمیشن سال.

همچنین "میهن" (Homeland) جایزه بهترین سریال در رشته درام را برد و دیمیان لوئیس هنرپیشه آن جایزه بهترین بازیگر تلویزیونی را گرفت.

آدل خواننده بریتانیایی به خاطر آهنگ "اسکای فال" از رشته فیلم های جیمز باند جایزه بهترین آهنگ اصیل را برده است.

ایمی پولر و تینا فی میزبانان گلدن گلوب

ایمی پولر و تینا فی میزبانان گلدن گلوب 2012 هر دو بازیگران کمدی هستند

این اولین حضور او در انظار عمومی از زمان زایمان در ماه اکتبر بود.

فیلم "زندگی پی" جایزه بهترین موسیقی متن را برده است.

در ادامه اعطای جوایز گلدن گلوب فیلم "جانگو آزاد شده" (Django Unchained) دومین جایزه خود را در این مراسم برد. این فیلم که جایزه بهترین هنرپیشه مکمل مرد را از آن خود کرده بود اکنون گلدن گلوب بهترین فیلنامه را هم برده است که نصیب کوئنتین تارانتینو کارگردان آن شد.

این فیلم داستان برده ای سیاهپوست است که آزاد می شود و مسیری خونین را برای رسیدن به همسرش طی می کند. داستان قبل از جنگ داخلی آمریکا می گذرد.

هرچند این فیلم با استقبال بسیاری منتقدان روبرو شده اما همچنین به خاطر خشونت زیاد مورد انتقادهایی قرار گرفته است.

کلر دینز به خاطر بازی در "میهن" جایزه بهترین هنرپیشه زن تلویزیونی را برده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.