چرا باید فیلم‌های اسکاری را دید؟

به روز شده:  15:55 گرينويچ - پنج شنبه 21 فوريه 2013 - 03 اسفند 1391

لینکلن

اگر به فیلم‌های تاریخی، به‌خصوص تاریخ آمریکا علاقه‌مند هستید٬ لینکلن فیلمی است که یکی از مهم‌ترین فصل‌های تاریخ این کشور را بازگو می‌کند.

فیلم ماه‌های آخر زندگی لینکلن را روایت می‌کند که در آن، منع برده‌داری به قانون اساسی آمریکا الحاق و مقدمه پایان جنگ آغاز می‌شود.

کلیک متن کامل را اینجا بخوانید

جانگو آزادشده

مهمترین دلیل آنکه فیلم دیگری از تارانتینوست.

و دلایل دیگر: اگر اهل وسترن (آن هم از نوع اسپاگتی) هستید٬ اگر مانند عده‌ای معتقدید که دی کاپریو یکی از بهترین بازیگران فعلی سینماست و باید هر فیلمی را که بازی می‌کند، دید -برخلاف کسانی که فکر می‌کنند او هنوز نان خوش‌قیافه بودن و بازی در تایتانیک را می‌خورد- و نهایتا اگر هر بار فیلمی از تارانتینو دیدید و غافلگیر شدید٬ جانگو را از دست ندهید.

کلیک متن کامل را اینجا بخوانید

سی دقیقه پس از نیمه شب

اگر طرفدار سریال میهن (Homeland) هستید. "سی دقیقه پس از نیمه‌شب" اصل جنس است.

حالا پنجره جدیدی در ژانر سینمای جنگ در آمریکا گشوده شده و آن، وقایع‌نگاری حضور نظامی آمریکا در عراق و افغانستان در طول بیش از یک دهه در "جنگ علیه تروریسم" بوده است.

کلیک متن کامل را اینجا ببینید

زندگی پی

اگر اهل سینمای سه‌بعدی هستید و به نظرتان خوش آب و رنگ‌ترین این نوع فیلم‌ها همچنان آواتار است٬ "زندگی پی" را ببینید، چون آنگ‌لی رنگ‌ها و تصاویر خوشرنگ‌تری ثبت کرده که متعلق به سیاره خودتان است.

کلیک متن کامل را اینجا بخوانید

پرواز

مانند فیلم روز کارآموزی (Training Day)، پرواز هم نمایش تک‌نفره و دلنشین دنزل واشینگتن است.

او این بار در نقش خلبانی کارکشته اما تا گردن فرورفته در منجلاب٬ شغلی در جامعه دارد که هر لغزشی در آن می‌تواند جان ده‌ها نفر را به خطر بیاندازد.

پرواز برخلاف آنونس تبلیغاتی‌اش، بیش از آنکه فیلمی اکشن و درباره هواپیما و هوانوردی باشد٬ درباره انسانی است که روی خط باریکی راه می‌رود که مرز میان خدمت و خیانت است.

کلیک متن کامل را اینجا بخوانید

-

این مجموعه به تدریج کامل تر می شود.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.