تعلیق حراج دیوارنگاری بنکسی در میامی آمریکا

به روز شده:  23:14 گرينويچ - شنبه 23 فوريه 2013 - 05 اسفند 1391
دیوارنگاری بنکسی مشهور به "کارگر برده"

بنکسی این اثر اعتراضی را همزمان با برگزاری جشن‌های شصتمین سال تاجگذاری ملکه بریتانیا بر دیوار محله ای در شمال لندن خلق کرده بود

حراجی که قرار بود طی آن یکی از آثار دیوارنگاری بنکسی، هنرمند معترض بریتانیایی که از دیواری در لندن به سرقت رفته بود به فروش گذاشته شود، فعلا به حالت تعلیق درآمده است.

این نقاشی دیواری که در آن پسربچه ای (ظاهرا تهیدست) در حال کار با چرخ خیاطی و ریسه کردن پرچم بریتانیاست و به "کارگر برده" شهرت یافته بود، اوایل ماه جاری از روی دیواری در خیابان وایمارک در شمال لندن ربوده شده بود.

در خبرها آمده بود که قرار است این اثر به سرقت رفته تا چند روز دیگر در ایالت میامی آمریکا به حراج گذاشته شود اما شورای ناحیه هرینگیی روز شنبه (۲۳ فوریه - پنجم اسفند) در گفتگو با بی‌بی‌سی تایید کرد موفق شده با درخواست های مکرر حراج مربوط به فروش این اثر را فعلا به حالت تعلیق در آورد.

کلِیر کوبر، رئیس شورای هرینگیی در شمال لندن، به رسانه ها گفته که تمامی تلاش خود را خواهد کرد تا این اثر بنکسی را به بریتانیا بازگرداند.

کلیک بنکسی (Banksy) نام مستعار هنرمند دیوارنگار (گرفیتی) بریتانیایی است که به خاطر آثار انتقادی اش بر دیوارهای لندن و چند شهر دیگر بریتانیا شهرتی جهانی دارد.

این هنرمند معترض، تاکنون در برابر دوربین‌های تلویزیونی ظاهر نشده و کسی چهره او را ندیده است.

از آنجا که دیوارنویسی و دیوارنگاری در بسیاری از شهرهای جهان یک جرم محسوب می شود، بنکسی و هنرمندان دیوارنگار، اغلب در شب و به طور ناگهانی در محله ای ظاهر می شوند و خیلی سریع با اجرای اثر خود بر روی دیوار، آن منطقه را ترک می کنند.

کلیک آثار بنکسی و چند هنرمند دیگر پیشرو، در سالهای اخیر به هنر مدرن "دیوارنگاری" یا همان گرفیتی اعتبار تازه ای داده است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.