آنچه گذشت
گزارش لحظه به لحظه اسکار

به روز شده:  00:54 گرينويچ - دوشنبه 25 فوريه 2013 - 07 اسفند 1391
برای آگاه شدن از تازه ترین تحولات، این صفحه را ریفرش کنید یا جاوا اسکریپت را فعال کنید
 1. امشب میلیون ها نفر در سراسر جهان چشم به صفحه های تلویزیونی دوختند تا ببینند امسال چه فیلم ها و کسانی اسکار می گیرند.

 2. بیرون سالن دلبی تیه تر در لس آنجلس، بازیگران و عوامل فیلم ها به تدریج روی فرش قرمز می آیند.

 3. تاکنون دو نامزد جایزه بهترین بازیگر زن نقش اول روی فرش قرمز آمده اند: جسیکا چستین، بازیگر فیلم سی دقیقه پس از نیمه شب و کونژانه والیتس، جانوران سرزمین جنوبی. کونژانه نه ساله، کم سن و سال ترین بازیگری است که در تاریخ جایزه اسکار، نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول شده است.

 4. مراسم اسکار ساعت پنج و نیم عصر به وقت لس آنجلس (یک و نیم بامداد به وقت گرینویچ) آغاز می شود.

 5. جنیفر لارنس، نامزد جایزه بهترین بازیگر زن نقش اول برای فیلم دفترچه امیدبخش روی فرش قرمز

 6. زوج هالیوودی، کاترین زتا جونز و مایکل داگلاس، روی فرش قرمز آمدند. مایکل داگلاس گفت چون نامزد نیستم، احساس آرامش و آزادی دارم.

   

 7. کاترین بیگلو، کارگردان فیلم سی دقیقه پس از نیمه شب و سالی فیلد، نامزد جایزه بهترین بازیگر زن برای بازی در فیلم لینکلن با خبرنگاران صحبت می کنند و در برابر دوربین عکاسان می ایستند.

 8. جورج کلونی، بردلی کوپر و امانوئل ریوا، مسن ترین نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر زن از چهره هایی هستند که لحظاتی پیش روی فرش قرمز پا گذاشتند.

 9. هشتاد و پنجمین مراسم اسکار را ست مک فارلین، خالق مجموعه تلویزیونی مرد خانواده (Family guy) اجرا می کند.

   

 10. فهرست کامل نامزدهای جوایز اصلی اسکار را در اینجا بخوانید.

 11. دنیل دی لوئیس و رابرت دنیرو روی فرش قرمز. هر دو چشم به راه اسکار. یکی اسکار بهترین بازیگر نقش اول و دیگری اسکار بهترین بازیگر نقش دوم. لینکلن و دفترچه امیدبخش

 12. مراسم اسکار رسما آغاز شد.

 13. ست مک فارلین، مجری مراسم روی صحنه آمده است. او گفت بردن جایزه اسکار باعث می شود که یک عمر توفیق هنری داشته باشی. مثلا ژان دوژاردین که پارسال اسکار برد، امسال همه جا هست! (خنده حضار)

 14. مک فارلین گفت که حدود یک میلیارد نفر این مراسم را به صورت زنده می بینند. او اکنون مک فارلین در حال اجرای چند قطعه موزیکال است.

 15. او آهنگی را اجرا کرد با عنوان We saw your boob  و در آن نام تعدادی از زنان بازیگر را برد که در فیلم ها نیمه برهنه شده اند. از مریل استریپ تا هلن هانت، از آنجلینا جولی تا نیکول کیدمن.

 16. چارلیز ترون، دنیل ردکلیف و چنینگ تاتم از جمله کسانی اند که با ست مک فارلین به اجرای قطعاتی موزیکال پرداخته اند.

 17. خبر فوری

  اکتاویو اسپنسر، برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن نقش مکمل سال گذشته روی صحنه آمد و برنده جایزه بهترین بازیگر مرد نقش دوم را معرفی کرد: کریستوف والتز برای جانگو آزاد شده.

  دیگر نامزدهای این بخش:

  الن آرکین، آرگو

  رابرت دنیرو، دفترچه امیدبخش

  فیلیپ سیمور هافمن، مرشد

  تامی لی جونز، لینکلن

   

 18. کریستوفر والتز دومین اسکارش را دریافت کرد. اسکار قبلی را در همین بخش برای بازی در فیلم Inglorious basterds ساخته تارانتینو دریافت کرده بود. او در سخنرانی اش به دیگر نامزدهای این بخش ادای احترام کرد.

 19. خبر فوری

  جایزه اسکار برای بهترین انیمیشن کوتاه: روزنامه فروش یا مرد کاغذی (Paper man) به کارگردانی جان کاز.

 20. خبر فوری

  جایزه اسکار بهترین انیمیشن بلند به فیلم شجاع رسید. (Brave)

 21. پل راد و ملیسا مک کارتی برندگان اسکار انیمیشن کوتاه و بلند را اعلام کردند. 

 22. خبر فوری

  اسکار بهترین فیلمبرداری برای زندگی پی به کلادیو موراندو رسید.

 23. زندگی پی جایزه اسکار بهترین جلوه های ویژه را هم برد.

 24. شخصیت های فیلم Avengers، پرفروش ترین فیلم سال آمریکا، دو برنده رشته های بهترین فیلمبرداری و جلوه های ویژه تصویری را معرفی کردند.

 25. خبر فوری

  اسکار بهترین طراحی لباس به ژاکلین دوران برای فیلم آناکارنینا رسید. این اولین اسکار و سومین نامزدی او در این رشته بود. او پیش از این برای فیلم های تاوان و غرور و تعصب نامزد شده بود. او در بریتانیا زندگی و کار می کند.

 26. جایزه اسکار بهترین گریم به لیسا وستکاک و جولی دارتنل برای هنرنمایی شان در فیلم موزیکال بینوایان رسید.

 27. هالی بری روی صحنه آمد و درباره بزرگداشت پنجاهمین سالگرد جیمز باند سخن گفت. قطعه فیلمی در ستایش پنج دهه جیمز باند در حال پخش است.

 28. بانو شرلی بسی روی صحنه آمده و با صدای سحرانگیزش آهنگ Goldfinger را می خواند.

 29. کری واشنگتن و جیمی فاکس، بازیگران جانگو آزادشده روی صحنه آمدند و برنده اسکار بهترین فیلم کوتاه را اعلام کردند: ساعت محدودیت رفت و آمد (Curfew) به کارگردانی شان کریستنسن. در این رشته فیلم بچه های بزکشی، محصول مشترک افغانستان و آمریکا هم نامزد بود.

 30. اسکار برای بهترین مستند کوتاه به  Inocente رسید.

 31. لیام نیسن روی صحنه آمده است و درباره فیلم های نامزد جایزه بهترین فیلم سخن می گوید. سپس قطعه های برگزیده ای از هر یک از این فیلمها پخش می شود.

 32. ست مک فارلین می گوید که ریمن مسی در سال 1940 هم نقش لینکلن را بازی کرده بود.

 33. بن افلک، برنده جایزه اسکار روی صحنه آمده است تا برنده بهترین مستند بلند را اعلام کند: ... در جست و جوی شوگرمن (Searching for Sugarman) که درباره زندگی رودریگز خواننده است.

 34. و اما بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان می رسد به: ... عشق، میکائیل هانکه از اتریش

 35. هانکه روی صحنه آمد و از تهیه کنندگان و عوامل فیلم و همسرش که سی سال است او را حمایت می کند و از امانوئل ریوا بازیگر فیلمش تشکر کرد و گفت بدون آنها او اکنون اینجا نبود.

 36. کاترین بار دیگر نقش ولما کلی در فیلم شیکاگو را زنده می کند و می خواند. او را تعدادی رقاص جوان همراهی می کنند.

 37. بازیگران فیلم بینوایان، از راسل کرو تا آن هاتاوی روی صحنه می آیند و قطعه ای موزیکال از فیلم را اجرا می کنند. آنها نشان می دهند که به صورت زنده هم به خوبی از پس اجرای آواز برمی آیند. تماشاچی ها به شدت آنها را تشویق می کنند.

 38. ست مک فارلین اجرای مراسم را بر عهده دارد. در شبکه های اجتماعی نظرات مختلف و متناقضی درباره اجرای او دیده می شود. با این حال مراسم اسکار هنوز تمام نشده و هنوز نمی توان نظر قطعی داد. درست در لحظه ای که فکر می کنی اجرای بی نمکی است، با شوخی تازه ای، حضار را به خنده می اندازد.

 39. دیدن شرلی بسی روی صحنه و شنیدن آوازش برای بسیاری از علاقمندانش شگفت انگیز بود. شرلی بسی همچنان در اوج است.

 40. مارک والبرگ و خرس عروسکی تد روی صحنه آمدند تا برنده جایزه بهترین میکس صدا را معرفی کنند: بینوایان. برندگان این جایزه از تام هوپر، کارگردان این فیلم تشکر کردند.

 41. این زوج هنری برنده بهترین تدوین صدا را هم معرفی کردند. آقای والبرگ گفت که اسکار بهترین تدوین صدا به دو فیلم می رسد: سی دقیقه پس از نیمه شب و اسکای فال. 

 42. خبر فوری

  کریستوفر پلامر، بازیگر پیشکسوت و برنده جایزه اسکار، روی صحنه آمده تا برنده جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل را اعلام کند... اسکار می رسد به: ان هاتاوی برای بازی در بینوایان. 

 43. ان هاتاوی که پیش از این یک بار نامزد اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول شده بود روی صحنه آمد و گفت که از همه نامزدهای دیگر این بخش چیزهای زیادی یاد گرفته است.

 44. رقبای ان هاتاوی هلن هانت (برای بازی درخشانش در جلسه های درمان)، سالی فیلد (در لینکلن)، ایمی ادامز (در مرشد) و جکی ویور (در دفترچه امیدبخش) بودند.

 45. خبر فوری

  پس از سخنرانی رئیس آکادمی، ساندرا بولاک روی صحنه آمده است و درباره اهمیت تدوینگران صحبت می کند. او برنده جایزه اسکار بهترین تدوینگر را اعلام می کند:... ویلیام گلدنبرگ برای تدوین فیلم آرگو.

 46. ادل در مراسم امشب خواهد خواند. او در مراسم بریتز حاضر نشد چون که در حال تمرین برای برنامه امشب بود.

 47. این پایان است. نفست را نگه دار و تا ده بشمر... ادل می خواند. کمتر کسی تردید دارد که او زیباست و زیبا می خواند. او را گروهی نوازنده همراهی می کند. اسکای فال.

 48. آیا می دانستید که فیلم عشق (Amour) چهارمین فیلم در تاریخ اسکار است که همزمان نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم و بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان شده است؟

   

 49. نیکول کیدمن درباره نامزدهای جایزه بهترین فیلم حرف می زند و قطعه هایی از فیلم ها پخش می شود.

 50. جایزه اسکار بهترین مدیریت صحنه به مدیر صحنه لینکلن رسید.

   

 51. ست مک فارلین گفت که هر وقت سلما هایک، خاویر باردم یا پنه لوپه کروز روی صحنه می آیند برای ما مهم نیست که چه چیزی می گویند چون جذابند! سپس سلما هایک روی صحنه آمد و درباره برندگان جوایز Governor حرف زد.

 52. جورج کلونی روی صحنه آمد و از درگذشتگان عالم سینما در یک سال گذشته یاد کرد. او گفت همه آنها که رفته اند از خود چیزی به جا گذاشته اند. مایکل کلارک دانکن، کارلو رامبالدی، ریچارد رابینز، استیون فرانکفورت، هریس ساویدز، تونینو گوئرا، هربرت لام، بروس سورتیس، اندرو ساریس، جورج بوئرز، تونی اسکات، لویس ام اسمیت، نیل تراویس، مایک هاپکینز، هال دیوید و نورا افرون از جمله این درگذشتگان بودند.

 53. باربارا استرایسند روی صحنه به اجرای آهنگ "The Way We Were" پرداخت. 

 54. خبر فوری

  چهار بازیگر فیلم شیکاگو از جمله ریچارد گیر روی صحنه آمدند و برنده جایزه اسکار بهترین موسیقی متن اوریجینال را معرفی کردند: مایکل دنا برای زندگی پی.

 55. اسکار بهترین ترانه فیلم می رسد به:... قبل از اینکه برنده اعلام شود، نورا جونز روی صحنه می آید و آهنگ هر کسی یک دوست صمیمی لازم دارد از فیلم تد را می خواند.

 56. خبر فوری

  بله، جایزه بهترین ترانه می رسد به:...ترانه اسکای فال ساخته ادل.

   

 57. مریل استریپ و مایکل داگلاس روی صحنه خواهند آمد.

 58. خبر فوری

  داستین هافمن و شارلیز ترون روی صحنه آمدند. آنها می خواهند برنده جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی را اعلام کنند. زندگی پی، جانوران سرزمین جنوبی، لینکلن، آرگو و دفترچه امیدبخش نامزد این رشته اند. برنده می رسد به کریس تریو برای فیلمنامه آرگو.

 59. خبر فوری

  جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اوریجینال به تارانتینو برای فیلمنامه جانگو آزادشده رسید.

 60. کونتین تارانتینو با گره شل کراوات و صورت اندکی برافروخته روی صحنه آمد و گفت که فیلمنامه خوب به دلیل شخصیت های خوبی است که در آن خلق شده و از شخصیت های فیلمش تشکر کرد. او گفت که امسال سال نویسندگان است و فیلمنامه نویسان در هر دو بخش اوریجینال و اقتباسی امسال فوق العاده بوده اند.

 61. خبر فوری

  جین فوندا و مایکل داگلاس که هر دو پیش از این، جایزه اسکار را با خود به خانه برده اند، روی صحنه آمدند. برنده اسکار بهترین کارگردانی: آنگ لی برای فیلم زندگی پی. میشائیل هانکه برای عشق، بن زیتلین برای جانوران سرزمین جنوبی، استیون اسپیلبرگ برای لینکلن، و دیوید او راسل، دفترچه امیدبخش رقبای او بودند. 

 62. نام لینکلن، تازه ترین ساخته استیون اسپیلبرگ، با وجود نامزدی در ۱۲ رشته، در مراسم امشب زیاد شنیده نشده است. اما هنوز چند جایزه اصلی دیگر مانده است. 

 63. ژان دوژاردن، برنده اسکار سال گذشته در رشته بهترین بازیگر مرد نقش اول، روی صحنه آمده تا جایزه  اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول را اعلام کند.

 64. خبر فوری

  اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول می رسد به:... جنیفر لارنس برای بازی در فیلم دفترچه امیدبخش

 65. مریل استریپ می آید تا برنده اسکار بهترین بازیگر مرد نقش اول را معرفی کند. فراموش نکنیم که نامزدها اینها هستند: بردلی کوپر (دفترچه امیدبخش)، دنیل دی لوئیس (لینکلن)، خواکین فینیکس (مرشد) هیو جکمن ( بینوایان) و دنزل واشنگتن (پرواز) 

 66. خبر فوری

  برنده اسکار بهترین بازیگر مرد نقش اول کسی نیست جز... دنیل دی لوئیس برای بازی در لینکلن. او نخستین بازیگری است که تاکنون سه بار برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد نقش اول شده است. 

 67. دنیل دی لوئیس به شوخی گفت: سه سال پیش قرار بود که من نقش تاچر را بازی کنم و مریل استریپ نقش لینکلن را. او از کتی کندی، تهیه کننده فیلم، استیون اسپیلبرگ و از ابراهام لینکلن تشکر کرد و جایزه اش را به مادرش تقدیم کرد.

   

 68. جک نیکلسن روی صحنه آمد و گفت که میشل اوباما در کاخ سفید قرار است درباره فیلم های نامزد جایزه اسکار حرف بزند. 9 فیلم نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم شده است.

 69. میشل اوباما گفت که از طریق هنر، فرزندان ما می آموزند که دریچه قلبشان را به روی دنیا باز کنند.

 70. خبر فوری

  میشل اوباما: برنده جایزه اسکار بهترین فیلم: آرگو

 71. آرگو که هفت نامزدی داشت حالا سه اسکار را به خانه می برد. عوامل فیلم از جمله جورج کلونی و بن افلک روی صحنه رفته اند.

اسکار: رقبای اصلی

به روز شده: 24 فوريه 2013
 • لینکلن: نامزد ۱۲ جایزه
 • زندگی پی: نامزد ۱۱ جایزه
 • بینوایان: نامزد ۸ جایزه
 • دفترچه امیدبخش: نامزد ۸ جایزه
 • آرگو: نامزد ۷ جایزه

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.