استیون اسپیلبرگ رئیس هیئت داوران جشنواره کن شد

به روز شده:  16:37 گرينويچ - پنج شنبه 28 فوريه 2013 - 10 اسفند 1391

استیون اسپیلبرگ، برنده جایزه اسکار، ریاست هیئت داوران جشنواره سینمایی کن آینده را بر عهده خواهد داشت.

هیئت داوران، جایزه نخل طلای کن را به بهترین فیلم این جشنواره که از ۱۵ تا ۲۶ ماه مه امسال برگزار خواهد شد، اهدا خواهند کرد.

استیون اسپیلبرگ که تاکنون تعداد زیادی از فیلم هایش در این جشنواره به نمایش درآمده، انتخاب شدنش را "افتخار و امتیاز" توصیف کرده است.

او گفته است: "بیش از هر چیز، ماموریت پراراده این جشنواره را برای قدردانی از زبان بین المللی فیلم ها تحسین می کنم."

به گفته او "بیش از شش دهه است که جشنواره کن به عنوان بستری برای کشف و معرفی فیلم های فوق العاده به جهان - برای اولین بار- عمل کرده است."

استیون اسپیلبرگ در طی ۴۰ سال فعالیت کاری، ۲۷ فیلم ساخته است. تازه ترین ساخته او فیلم لینکلن بود که نامزد ۱۲ جایزه اسکار در سال جاری بود و دو جایزه برد از جمله جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد نقش اول برای دنیل دی لوئیس.

برگزارکنندگان جشنواره سینمایی کن گفته اند که کارهای اسپیلبرگ طیف گسترده ای را در بر می گیرد، "از فیلم های سرگرم کننده تا تاملات جدی در تاریخ، نژادپرستی و وضعیت بشر."

تیری فرمو، از اعضای کمیته برگزارکننده جشنواره کن، گفته است: "ما مفتخریم که او را در میان خود داشته باشیم."

نخستین فیلم سینمایی او "شوگرلند سریع السیر" بود که در سال ۱۹۷۴ برای شرکت در جشنواره فیلم کن انتخاب شد و جایزه بهترین فیلمنامه را برد.

فیلم دیگر او، ای تی، در سال ۱۹۸۲ به عنوان فیلم اختتامیه جشنواره انتخاب شد.

برنده نخل طلای جشنواره کن در سال گذشته فیلم "عشق" ساخته میشائیل هانکه بود که جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان امسال را هم برد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.