'سالامی علیکوم' در آپارات

به روز شده:  00:16 گرينويچ - چهارشنبه 20 مارس 2013 - 30 اسفند 1391

'سالامی علیکوم' در آپارات

این هفته در آپارات فیلم 'سالامی علیکوم' به کارگردانی علی صمدی احدی به نمایش در می آید.

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

در برنامه نوروزی آپارات، فیلم 'سالامی علیکوم' به کارگردانی علی صمدی احدی به نمایش در می آید.

درباره فیلم

نمایی از فیلم "سالامی علیکوم"

یک روی مهاجرت برای هر خانواده ، برخورد ها و تفاوت های فرهنگی شدیدی است که بین جامعه مبدا و مقصد به وجود می آید. گرچه بسیاری اوقات این تضادها بسیار تلخ و درد آور است، اما اگر از زاویه هزل و طنز به ماجرا نگاه کنیم، می بینم که چقدر امکان دارد همه آن چیزهایی که برای گروهی عامل فخر و ارزش به حساب می آید، در چشم به هم زدنی هجو شود و تبدیل به مایه طنز. این کاری است که علی صمدی احدی،کارگردان این فیلم انجام داده است. فیلم "سالامی علیکوم" درباره محسن طاهری، جوان ایرانی الاصل آلمانی است که به همراه خانواده اش در کلن زندگی می کند. در پی اتفاقاتی،سرپرستی قصابی پدرش به او واگذار می شود و او در این راه گذارش به دهکده ای در شرق آلمان می افتد.

ویژگی فیلم

'سالامی علیکوم' یکی از موفقترین فیلمهایی است که در سالهای اخیر توسط یک کارگردان ایرانی الاصل خارج از ایران ساخته شده است. ترکیب از افسانه و واقعیت ، فیلم و انیمیشن و نیز ویدئو کلیپ های رقص و آواز ایرانی فضایی شاد و مفرح را برای بیننده فیلم فراهم می کند. پرداخت شخصیتها و فضا سازی آلمان شرقی پس از فروپاشی دیوار برلین به خوبی در آن انجام شده است و از ریتم و فیلمبرداری خوبی برخوردار است. فیلم سبک و روش فیلمهای اخیر فرانسوی به خصوص نحوه داستان گویی و فاصله گذاری فیلم 'آمیلی' را در ذهن بیننده آشنا به سینما، تداعی می کند.

درباره کارگردان

آپارات

علی صمدی احدی صمدی (راست) کارگردان به همراه میشل نیاورانی بازیگر فیلم در پشت صحنه فیلم

علی صمدی احدی متولد سال ۱۳۵۱در تبریز است. تا ۱۳ سالگی در ایران زندگی می کرده و بعد از آن به آلمان مهاجرت کرده، تحصیلات اش را در رشته سینما و تلویزیون ادامه داده و با ساختن یک فیلم مستند به نام 'کودکان گمشده'درباره کودکان سرباز در شمال اوگاندا، که جایزه فیلم سال در آلمان را به دست آورد، توانست خود ش را در این حرفه مطرح کند. او بعد از آن در سال ۱۳۸۸ فیلم "سالامی علیکم" را ساخت. این فیلم در وقت نمایش تبدیل به یکی از فیلم های پرفروش در آلمان شد.از فیلمهای دیگر او می توان به فیلم "موج سبز"اشاره کرد که ترکیبی از انیمیشن و فیلم مستند بی واسطه است.


آدرس پست الکترونیک برنامه آپارات: کلیک aparat@bbc.co.uk

زمان پخش برنامه آپارات

به وقت تهران به وقت کابل به وقت دوشنبه به وقت گرینویچ
جمعه

۲۱:۰۰

۲۲:۰۰

۲۲:۳۰

۱۷:۳۰

تکرار شنبه

۱۳:۰۰

۱۴:۰۰

۱۴:۳۰

۰۹:۳۰

تکرار یکشنبه

۲۴:۰۰

بعد۰۱:۰۰

۰۱:۳۰بعد

۲۰۸:۳۰

تکرارچهارشنبه

۲۴:۰۰

. بعد۰۱:۰۰

۰۱:۳۰ بعد

۲۰:۳۰

تکرار پنج شنبه

۱۱:۰۰

۱۲:۰۰

۱۲:۳۰

۰۷:۳۰

*ممکن است هنگام پخش خبر فوری، محتویات این صفحه و این برنامه بدون اعلام قبلی تغییر کند.

[an error occurred while processing this directive]

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.