رکوردشکنی پیش‍‎فروش بلیت‌های نمایشگاه دیوید بووی

به روز شده:  18:07 گرينويچ - سه شنبه 19 مارس 2013 - 29 اسفند 1391

پیش فروش بلیت های نمایشگاهی درباره دیوید بووی در موزه ویکتوریا و آلبرت در لندن، رکورد پیش فروش بلیت را در تاریخ این موزه شکست.

بیش از ۴۲ هزار بلیت از نمایشگاه مروری بر زندگی و آثار دیوید بووی، خواننده موسیقی راک تاکنون فروخته شده است.

این رقم دو برابر تعداد بلیتی است که برای نمایشگاه های دیگر این موزه پیش فروش شده بود.

این نمایشگاه که "این است دیوید بووی" نام دارد، از روز شنبه ۲۳ مارس (سوم فروردین) آغاز به کار می کند و پنج دهه فعالیت این ستاره ۶۶ ساله بریتانیایی را در زمینه موسیقی، مد و سینما در برمی گیرد.

مارتین راث، مدیر موزه ویکتوریا و آلبرت چندی پیش در باره این خواننده و برگزاری این نمایشگاه گفته بود: "نوآوری های انقلابی دیوید بووی در موسیقی، تئاتر و مد هنوز در طراحی مد و فرهنگ تصویری بازتاب دارد و همچنان الهام بخش هنرمندان و طراحان در سراسر دنیاست."

بووی کار خود را در اوایل دهه ۱۹۶۰آغاز کرد

با آنکه دیوید بووی شخصا و به طور مستقیم با نمایشگاه همکاری نداشته، اما موزه ویکیتوریا و آلبرت "دسترسی بی سابقه ای" به آرشیو دیوید بووی داشته است.

در دهه هفتاد میلادی دیوید بووی یکی از سرشناس ترین چهره های موسیقی جهان بود و هر بار با ظاهری متفاوت بر روی صحنه می رفت.

در این نمایشگاه بسیاری از آن لباس ها همراه با وسایل شخصی بووی از جمله سازها، عکس های شخصی، نامه ها، دست نوشته ها و یادداشت ها و شعرهای ترانه هایش به نماش گذاشته می شود.

نخستین آلبوم این ستاره موسیقی راک در یک دهه گذشته، این هفته عنوان پرفروش ترین آلبوم سال در کمترین زمان را به دست آورده است.

"روز بعد" نخستین آلبوم بووی است که از سال ۱۹۹۳ در صدر جدول پرفروشترین های بریتانیا جای می گیرد.

بووی کار خود را در اوایل دهه ۱۹۶۰آغاز کرد و در ۱۵سالگی گروه کان-ردز را پایه گذاشت. دیوید بووی در چند فیلم هم به عنوان بازیگر حضور داشته از جمله در فیلم مردی که به زمین افتاد.

او علاوه بر موسیقی و بازیگری دستی هم در نقاشی داشته است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.