سام مندس جیمز باند جدید را کارگردانی می‌کند

Image caption عکس از خبرگزاری فرانسه

سام مندس، کارگردان فیلم "اسکای فال"، بیست و چهارمین فیلم جیمز باند را که قرار است در سال ۲۰۱۵ اکران شود، کارگردانی خواهد کرد.

دنیل کریگ در این فیلم همچنان به نقش خود در قالب جاسوس بریتانیایی ادامه خواهد داد.

فیلمنامه این فیلم را جان لوگان، برنده جایزه اسکار، خواهد نوشت.

مایکل جی ویلسون و باربارا بروکلی، تهیه کنندگان این فیلم گفتند: "ما واقعا هیجان زده ایم که بار دیگر با دنیل کریگ، سام مندس و جان لوگان همکاری خواهیم کرد."

اکران بیست و چهارمین فیلم باند روز ۲۳ اکتبر سال ۲۰۱۵ در بریتانیا آغاز خواهد شد و دو هفته بعد از آن، در ۶ نوامبر در آمریکا به نمایش درخواهد آمد.

مندس که به تازگی تئاتر موزیکال "چارلی و کارخانه شکلات سازی" را در لندن روی صحنه برده است، گفت شدیدا مشتاق است که بار دیگر این مسئولیت را بپذیرد و برای دومین بار با دنیل کریگ، مایکل ویلسون و باربارا بروکلی کار کند.

او افزود: "من بسیار خشنودم که تهیه کنندگان به تعهدات تئاتری من احترام گذاشتند، به من فرصت دادند و کارگردانی جیمز باند ۲۴ را برایم ممکن ساختند."

فیلم "اسکای فال" در مجموع به فروش جهانی بیش از یک میلیارد دلار (۷۰۰ میلیون پوند) دست یافت. این فیلم با بیشترین میزان فروش در تاریخ بریتانیا، ظرف ۴۰ روز ۹۴ میلیون پوند فروخت و به این ترتیب، فیلم رکورددار قبلی، آواتار، را که در ۱۱ ماه به فروش ۹۴ میلیون پوندی رسیده بود پشت سر گذاشت.

اسکای فال همچنین برنده دو جایزه اسکار شد. آدل جایزه بهترین ترانه فیلم را از آن خود کرد و تدوین صدا هم برنده جایزه دیگری از آکادمی اسکار شد.

این فیلم همچنین عنوان فیلم بریتانیایی برگزیده را از بفتا دریافت کرد.

سام مندس قرار است که در ژانویه ۲۰۱۴ تئاتر "شاه لیر" شکسپیر را در تئاتر ملی لندن روی صحنه ببرد.

مطالب مرتبط