کتاب رولینگ پس از افشای نامش صدرنشین فهرست پرفروش‌ها شد

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

رمان جنایی نوشته جی کی رولینگ که با نام مستعار منتشر شده بود، پس از اعلام نام واقعی نویسنده در صدر جدول پرفروش‌ترین کتاب‌های بریتانیا قرار گرفت.

جی کی رولینگ، نویسنده مجموعه داستان های هری پاتر، "آوای فاخته"، نخستین رمان جنایی خود را با نام مستعار رابرت گالبریث منتشر کرده بود.

اما بر اساس آمار موسسه "نیلسن بوک اسکن" از نسخه کاغذی کتاب تا پیش از آنکه نام واقعی نویسنده آن که روز یکشنبه توسط هفته نامه ساندی تایمز فاش شد، فقط پانصد نسخه به فروش رفته بود.

چند ساعت بعد از اینکه اعلام شد این کتاب را رولینگ نوشته، "آوای فاخته" در فهرست پرفروش‌ترین کتاب های وبسایت آمازون پنج هزار پله صعود کرد.

نسخه دیجیتال این کتاب هم در حال حاضر در صدر فهرست آی‌تیونز (کتابفروشی دیجیتال اپل) قرار گرفته است.

Image caption رولینگ خالق هفت کتاب هری پاتر است

ناشر این کتاب که یکی از زیر مجموعه های "براون بوک گروپ" و ناشر خلأ موقت ( نخستین رمان بزرگسالانه رولینگ) است گفته در فاصله کمی از اعلام این خبر، کتاب به زیر چاپ دوم رفته که خبری از تیراژ در دست نیست.

بسیاری از کتابفروشی های بریتانیا گفته اند که میزان تقاضا برای خرید کتاب آن قدر بالا بوده که تمام نسخه کاغذی که داشته اند، بلافاصله فروخته شده است.

رولینگ گفته که امیدوار بود که "رازش کمی دیرتر برملا می شد." او گفته است با رابرت گالبریث بودن "بی قید و بندی" را تجربه کرده است.

داستان آوای فاخته درباره یک نظامی سابق به نام کورموران استرایک است که یک پایش را در جنگ افغانستان از دست داده و حالا در حوزه امنیتی بخش خصوصی مشغول است.

رولینگ قرار است سال آینده کتاب دیگری درباره این مامور مخفی با نام مستعار گالبریث منتشر کند.

پیشتر جی کی رولینگ گفته بود که ترجیح می دهد که پس از هری پاتر، آثار دیگرش را با نام مستعار منتشر کند.

مطالب مرتبط