فیلم تازه ای درباره سالینجر ساخته می شود

Image caption همه آثار سالینجر در ایران ترجمه شده است

شرکت فیلمسازی آمریکایی واینستاین ساخت فیلمی سینمایی درباره جی دی سالینجر، نویسنده رمان معروف ناتور دشت، را آغاز کرده است.

"ناتور دشت" یکی از تاثیرگذارترین رمان های مدرن آمریکایی است و زندگی نوجوانی به نام هولدن کالفیلد و احساس بیگانگی اش با دنیای پیرامونش را روایت می کند.

فیلمنامه این فیلم را شین سالرنو می نویسد که فیلم مستندش با عنوان "سالینجر" در ماه جاری به نمایش در آمده و با نقد و نظرهای متفاوتی روبه رو شده است.

فیلمی که ساخته می شود، زندگی سالینجر را در فاصله سالهای خدمت نظامی اش در جنگ جهانی دوم تا انتشار رمان ناتور دشت در سال ۱۹۵۱ روایت خواهد کرد.

به گفته تهیه کنندگان، این فیلم "تاثیراتی را که جنگ می تواند بر هنرمند داشته باشد" مورد بررسی قرار می دهد.

آقای سالرنو برای مستند "سالینجر" چند سال را صرف تحقیق روی زندگی این نویسنده منزوی کرده است. تهیه کنندگی مستند "سالینجر" هم بر عهده شرکت واینستاین بوده است.

شین سالرنو همچنین در نوشتن کتاب زندگینامه ای از این نویسنده که در هفته جاری ششمین کتاب پرفروش نیویورک تایمز است همکاری داشته است.

"ناتور دشت" تنها رمان منتشرشده سالینجر است. او پس از این رمان مجموعه ای داستان کوتاه و چند نوولا نوشت. او در سال ۱۹۶۵ از انتشار کتاب دست کشید و از حضور در اماکن عمومی پرهیز کرد ولی گفته می شود که همچنان به نوشتن ادامه داد.

جی دی سالینجر در سال ۲۰۱۰ در ۹۱ سالگی درگذشت.

مطالب مرتبط