جری بروکهایمر از دیزنی جدا می‌شود

Image caption جری بروکهایمر بیش از ۲۰ سال با دیزنی همکاری داشته است

جری بروکهایمر، تهیه‌کننده سرشناس هالیوود همکاری خود را با کمپانی دیزنی قطع می‌کند.

قرار است این همکاری در سال ۲۰۱۴ پایان یابد. بروکهایمر همکاری نزدیکی با دیزنی داشته و برای این کمپانی رشته فیلم‌های پرفروش دزدان دریایی کارائیب و گنجینه ملی و فیلم هایی چون آرماگدون و صخره را تهیه کرده است.

با این حال امسال فیلم رنجر تنها، محصول دیزنی و به تهیه‌کنندگی بروکهایمر با شکستی تجاری رو به رو شد.

رنجر تنها، با بازی جانی دپ موفقیتی در گیشه نداشت و در نخستین تعطیلات آخر هفته که به نمایش در آمد فقط ۲۹ میلیون دلار فروش داشت.

این فیلم که گزارش شده ۲۱۵ میلیون دلار هزینه داشته فروش جهانی‌اش تا امروز فقط حدود ۲۵۰ میلیون دلار بوده است.

به گفته دیزنی احتمالا رنجر تنها با توجه به هزینه هنگفت تبلیغات حدود ۱۹۰ میلیون دلار ضرر در پی خواهد داشت.

Image caption رنجر تنها، با بازی جان دپ موفقیتی در گیشه نداشت

با این حال بروکهایمر می گوید که این جدایی ربطی به شکست تجاری این فیلم ندارد.

او به مجله هالیوود ریپورترز گفته: "زمان آن رسیده که فیلم‌های دیگری بجز فیلم های دیزنی تهیه کنم."

او افزود: "با این حال ما همچنان بر روی دزدان دریایی کارائیب و احتمالا گنجینه ملی (National Treasure) با هم کار خواهیم کرد."

هفته پیش اعلام شدکه نمایش قسمت بعدی دزدان دریایی کارائیب که قرار بود در سال ۲۰۱۵ اکران شود، دست کم یک سال به تاخیر افتاده است.

دزدان دریایی کارائیب: مرده‌ها قصه نمی‌گویند عنوان این قسمت است که بار دیگر جانی دپ در نقش کاپیتان جک اسپارو در آن بازی خواهد کرد.

پیش تولید و فیلمبرداری این محصول کمپانی دیزنی قرار بود سال آینده آغاز شود.

جری بروکهایمر گفته بود که تغییر در فیلمنامه و بودجه علت تاخیر در تولید این فیلم بوده است.

Image caption بروکهایمر کار حرفه‌ای خود را از میانه دهه ۱۹۷۰ آغاز کرده است

به گفته او قرار است این فیلم در سال ۲۰۱۶ به نمایش در آید.

فروش جهانی چهار فیلم قبلی مجموعه دزدان دریایی کارائیب ۵.۴ میلیارد دلار بوده و این مجموعه را به پنجمین رشته فیلم‌های پرفروش تاریخ سینما تبدیل کرده است.

صندوقچه مرد مرده، دومین فیلم از این مجموعه با فروشی بیش از یک میلیارد دلار در میان ده فیلم پرفروش تاریخ سینما قرار دارد.

جری بروکهایمر بیش از ۲۰ سال با دیزنی همکاری داشته و برای این کمپانی ۲۷ فیلم که عموما از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال بوده، تهیه کرده است.

بروکهایمر از پول‌سازترین تهیه کنندگان آمریکایی که علاوه بر فعالیت در سینما، سریال‌های تلویزیونی موفقی چون تحقیق در محل قوع جنایت (CSI) تهیه کرده است.

تاپ گان، پاسبان‌های بورلی هیلز، دشمن مردم، سقوط شاهین سیاه و پرل هاربر از جمله فیلم‌های پرفروشی بوده اند که بروکهایمر تهیه کرده است.

جری بروکهایمر، که فردا (شنبه، ۲۱ سپتامبر) ۷۰ ساله می‌شود، در دو دهه اخیر اغلب در فهرست ده‌گانه پول‌سازترین چهره‌های هنر و سرگرمی آمریکا قرار داشته است.

او که کار حرفه‌ای خود را از میانه دهه ۱۹۷۰ آغاز کرده، علاوه بر دیزنی، فیلم‌های موفق و پرفروش دیگری برای استودیوهایی چون برادران وارنر، پارامونت و سونی تهیه کرده است.

مطالب مرتبط