تیم راث در نقش رئیس فیفا بازی می‌کند

Image caption 'پالپ فیکشن'، 'سگ های انباری' و 'سیاره میمون ها' از جمله فیلم هایی است که تیم راث در آنها بازی کرده است

تیم راث، بازیگر بریتانیایی، در فیلمی درباره مدیریت فدراسیون جهانی فوتبال، نقش سپ بلاتر، رئیس فیفا را بازی می کند.

در این فیلم که موقتا "اف ۲۰۱۴" نام گرفته ژرار دیپاردیو هم در نقش ژول ریمه، بنیانگذار و رئیس پیشین فدراسیون جهانی فوتبال، به ایفای نقش خواهد پرداخت.

در ویدئویی که در وبسایت فیفا منتشر شده، آقای بلاتر گفته است که از انتخاب تیم راث تعریف کرده و با او خصوصیت های مشترکی دارد.

این فیلم قرار است در سال آینده اکران شود که همزمان خواهد بود با صد و دهمین سالگرد تاسیس فیفا و برگزاری جام جهانی فوتبال.

تولید اف ۲۰۱۴ در کشورهای فرانسه، برزیل و جمهوری آذربایجان صورت خواهد گرفت.

ویدئوی منتشر شده در سایت فیفا، اولین دیدار سپ بلاتر با تیم راث در زوریخ را نشان می دهد که در آن، آقای بلاتر آن را "دیدار خیلی جالبی" توصیف می کند.

سپ بلاتر ۷۷ ساله گفته است: "من سوابق هنری زیادی خوانده ام و تمام فیلم های تیم راث را دیدم و خیلی مشتاق بودم که ببینمش."

آقای بلاتر از سال ۱۹۹۸ ریاست فیفا را بر عهده داشته است و در طول این سال ها با جنجال های گوناگونی از جمله اتهامات فساد در فیفا دست و پنجه نرم کرده است.

در سال ۲۰۰۴ او به دلیل اینکه پیشنهاد کرده بود زنان فوتبالیست برای جلب بیشتر هواداران مرد، شورت های ورزشی تنگ تر و پیراهن های کوتاه تر بپوشند، مورد انتقاد قرار گرفت و در سال ۲۰۱۱ آقای بلاتر گفت که اگر در زمین فوتبال بین دو بازیکن حرف های نژادپرستانه ای مطرح شود، موضوع باید با دست دادن دو بازیکن حل شود.

او در پی انتخاب قطر به عنوان میزبان جام جهانی سال ۲۰۲۲، هم متهم به اخذ رشوه رشد. او همچنین به دلیل اینکه گفته بود طرفداران همجنسگرای فوتبال نباید در این کشور - که در آن همجنسگرایی جرم است - رابطه جنسی داشته باشند مورد انتقاد قرار گرفت.

او بعدتر از این سخنان پوزش خواست.

تیم راث ۵۲ ساله به زودی در نقش شاهزاده موناکو، رینیه، در کنار نیکول کیدمن در فیلم "شکوه موناکو" Grace of Monaco روی پرده سینماها ظاهر خواهد شد.