'بازی اندر' صدرنشین جدول پرفروش‌های سینماهای آمریکا شد

فیلم علمی‌- تخیلی 'بازی اندر' ( Ender's Game) در نخستین اکران خود سینماهای آمریکاهای شمالی در آخر هفته گذشته به صدر جدول پرفروش‌ها دست پیدا کرد.

تخمین‌ زده شده که این فیلم با بازی هریسون فورد و بن کینگزلی در نخستین آخر هفته نمایش خود ۲۸ میلیون دلار فروش داشته است.

پیش‌بینی شده بود که این فیلم که بر اساس رمانی با همین نام منتشر شده در سال ۱۹۸۵ ساخته شده، در نخستین هفته نمایش بین ۲۵ تا ۳۰ میلیون فروش داشته باشد.

هر چند عده‌ای به دلیل اظهارات اورسون اسکات کارد، نویسنده کتاب در مخالفت با ازدواج همجنسگرایان درخواست تحریم فیلم را کرده بودند، با این حال این فیلم طبق پیش‌بینی فروش خوبی داشت.

کمدی کله شق تقدیم می‌کند؛ بابابزرگ بد که درباره رابطه پدربزرگی ۸۶ ساله با نوه ۸ ساله‌اش است پس از بازی اندر در رده دوم قرار گرفت.

Image caption از راست: مایکل داگلاس،رابرت دنیرو، مورگان فریمن و کوین کلاین در آخرین وگاس

این فیلم که هفته پیش در صدر جدول قرار داشت، در دومین هفته نمایشش به رده دوم سقوط کرد.

کمدی آخرین وگاس و انیمیشین پرندگان آزاد دو تازه وارد دیگر جدول پرفروش‌ترین‌های آخر هفته گذشته هستند که در رده های سوم و چهارم قرار گرفته‌اند.

آخرین وگاس با بازی بازیگرانی چون مورگان فریمن، رابرت دنیرو، کوین کلاین و مایکل داگلاس داستان چهار دوست شصت و چند ساله‌ای است که به مناسبت ازدواج یکی از آنها سفری مجردی به لاس وگاس می‌کنند.

فیلم علمی - تخیلی جاذبه که هفته پیش در رده دوم قرار داشت با اکران سه فیلم پرفروش جدید به رده پنجم سقوط کرد.

جاذبه که پنجمین هفته نمایش خود را پشت سر گذاشت، تاکنون در سینماهای آمریکاهای شمالی حدود ۲۲۰ میلیون دلار فروش داشته و از این لحاظ تاکنون دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۳ بوده است.

پیش بینی می‌شود که این تریلر فضایی سه بعدی با بازی جورج کلونی و ساندرا بولاک عنوان پرفروش ترین فیلم سال را از آن خود کند.

مطالب مرتبط