یک هنرمند با به میخ کشیدن خود به دولت روسیه اعتراض کرد

یک هنرمند روس که در اعتراض به سیاست های دولت روسیه پس از لخت شدن، خود را در میدان سرخ مسکو به میخ کشیده بود، توسط پلیس بازداشت شد.

پیوتر پاولنسکی بعد از ظهر یکشنبه، ۱۰ نوامبر به مدت یک ساعت و نیم آلت تناسلی خود را با میخ به زمین دوخته بود.

پلیس پس از بازداشت این هنرمند ۲۹ ساله اهل سن پترزبورگ به او گفت که ۱۵ روز در بازداشت خواهد ماند، اما وی یک روز بعد آزاد شد.

او گفته که اقدامش، بیانی استعاری برای نشان دادن دلمردگی در روسیه بوده است.

منتقدان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، او را متهم می کنند که از هنگام انتخاب مجددش در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، بر سرکوب های مخالفان افزوده است.

آقای پاولنسکی که برای اقدام اعتراضی خود "روز پلیس" را برگزیده بود، در بیانیه ای گفته است: "وقتی مقامات، کشور را به زندانی بزرگ تبدیل کرده اند، آشکارا از مردم دزدی می کنند و با آن پلیس و دیگر سازمان های امینتی را قدرمتمندتر می کنند، جامعه استبداد را می پذیرد و منافع خود را فراموش می کند و با بی تفاوتی، به پیروزی پلیس دولتی کمک می کند."

بر اساس وبسایت خبری روسی"گرانی"، اقدام دلخراش این هنرمند در مقابل آرامگاه لنین در میدان سرخ، توسط ویدئویی ضبط شده و به صورت آنلاین قابل دسترس بوده اما پس از مدتی در شبکه های اجتماعی روسیه مسدود شده است.

وبسایت خبری روسی تی وی راین گزارش کرده که قاضی مسئول رسیدگی به پرونده پاولنسکی گفته که مدارک مربوط به پیوتر پاولنسکی به صورت ناقص ارائه شده و هنوز مشخص نیست که آیا او مجددا بازداشت می شود یا نه.

آقای پاولنسکی در ماه ژوئیه پارسال نیز در اعتراض به حبس اعضای گروه موسیقی پوسی رایوت در مقابل کلیسای کازان در سن پترزبورگ لب های خود را دوخت.

او همچنین در ماه مه امسال، در مقابل پارلمان این شهر بدن برهنه خود را با سیم خاردار پوشاند.

مطالب مرتبط