شمارش معکوس تا اعلام نامزدهای جایزه اسکار ۲۰۱۴

Image caption از راست: لوپیتا نیونگ او، متیو مک کونایی، و کیت بلانشت احتمالا از نامزدهای اسکار خواهند بود

امروز ۱۶ ژانویه، ساعت ۱۳:۳۸ به وقت گرینویچ، کریس هیمسورزت و شریل بون ایزاکز، فهرست نامزدهای جوایز اسکار سال ۲۰۱۴ را اعلام می کنند.

کلاهبردگی آمریکایی که سه جایزه گلدن گلوب را برده، و دوازده سال بردگی که برنده جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم شده، از جمله فیلم هایی اند که احتمالا نامزد جوایز اسکار در چندین رشته خواهند شد.

کلاهبرداری آمریکایی جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم در رشته کمدی یا موزیکال را برد و ایمی آدامز و جنیفر لارنس برنده جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر زن نقش اول و مکمل شدند.

جنیفر لارنس که سال گذشته برای بازی در فیلم دفترچه امیدبخش ساخته دیوید او راسل برنده جایزه بهترین بازیگر زن نقش اول شده بود، برای بازی اش در نقش رزالین، زن غیرقابل پیش بینی یک کلاهبردار - با بازی کریستین بیل- نامزد جدی ای برای اسکار بهترین بازیگر زن نقش مکمل به شمار می آید.

جاذبه، فیلم سه بعدی ای که جایزه گلدن گلوب بهترین کارگردانی را برای آلفونسو کوارون را به ارمغان آورد، او را در لیست احتمالی نامزدهای اصلی اسکار بهترین کارگردانی در کنار استیو مک کوئین و دیوید اوراسل قرار می دهد.

احتمال می رود ساندرا بولاک، بازیگر اصلی این فیلم نامزد بهترین بازیگر زن شود و چیویتل اجیوفور، مایکل فاسبندر و لوپیتا نیونگ او نیز برای بازیگری برای ۱۲ سال بردگی نامزد بهترین بازیگر مرد شوند.

نامزدهای بهترین فیلم ممکن است بین ۵ تا ۱۰ فیلم باشد. در دو سال گذشته ۹ فیلم نامزد شده بودند.

در میان بخت های بهترین فیلم، می توان به گرگ وال استریت ساخته مارتین اسکورسیزی، کاپیتان فیلیپس و نبراسکا، فیلم سیاه و سفید الکساندرا پین درباره پیرمردی که لاتاری مشکوکی را برنده می شود، اشاره کرد.

همچنین کلوپ مشتریان دالاس، که در نامزدهای بفتای بریتانیا به کلی نادیده گرفته شد، احتمال می رود که توجه ۶۰۰۰ رای دهنده آکادمی را به خود جلب کرده باشد و به فهرست نامزدهای بهترین فیلم راه یابد.

رابرت ردفورد با فیلم همه چیز از دست رفته، لئوناردو دی کاپریو با فیلم گرگ وال استریت، بروس درن با فیلم نبراسکا و تام هنکس با فیلم کاپیتان فیلیپس از جمله بخت های اسکار بهترین بازیگر مرد هستند.

تام هنکس که تاکنون دوبار جایزه اسکار برده، ممکن است امسال برای دو فیلم نامزد اسکار شود. جز کاپیتان فیلیپس، برای بازی در فیلم نجات آقای بنکس، که فیلمی است درباره تلاش دیسنی برای تبدیل ماری پایپنز به فیلم در سال های دهه ۱۹۶۰.

کیت بلانشت برای بازی در فیلم جاسمین غمگین ساخته وودی آلن احتمالا نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول خواهد بود.

اما تامپسون، که نقش خالق ماری پاپینز را در فیلم نجات آقای بنکس بازی کرده و جودی دنچ که نقش مادری ایرلندی را در فیلم فیلومنا ایفا کرده، از بریتانیایی هایی هستند که احتمالا نامزد جایزه بهترین بازیگر زن نقش اول می شوند.

دیگر بریتانیایی که بخت نامزدی اسکار را دارند، کریستین بیل برای کلاهبرداری آمریکایی، سالی هاکینز برای جاسمین غمگین، ادریس آلبا برای ماندلا: راه طولانی تا آزادی و اجیوفور برای ۱۲ سال بردگی اند.

هشتاد و ششمین دوره مراسم جوایز اسکار روز دوم مارس در لس آنجلس برگزار می شود.

مطالب مرتبط