وودی آلن به اتهام سوء رفتار جنسی پاسخ داد

حق نشر عکس u
Image caption جدایی وودی آلن و میا فارو در دهه نود بارها سر خط رسانه‌های جهان شد

وودی آلن، کارگردان سرشناس آمریکایی در نامه‌ای به روزنامه نیویورک تایمز، به اتهام‌هایدوباره مطرح شده سوء رفتار جنسی او با دخترخوانده‌اش دیلن، پاسخ داده و آن را "سراسر ساخته و پرداخته" میا فارو، شریک سابق زندگی‌اش دانسته است.

در نامه مفصل وودی آلن که نیویورک تایمز روز جمعه هفتم فوریه (۱۹ بهمن) آن را منتشر کرده، این کارگردان برجسته سینما، به شرح دوباره جزئیات این پرونده در سال ۱۹۹۲ پرداخته و نتایج آن را دلیلی آشکار برای "بی‌پایه و اساس بودن" طرح دوباره این اتهام‌ها دانسته است.

او در این یادداشت با اشاره به نزاع جنجالی میان او و میا فارو، هنرپیشه، آورده "گروه متخصصان کلینیک آزار جنسی کودکان دانشگاه ییل- در بیمارستان نیوهوِن بعد از تحقیقات فراوان و گفتگو و پرسش و پاسخ با هر آن که صلاح می‌دانستند اعلام کردند آنها از ابتدا سه فرضیه را دنبال می‌کردند؛ اول اینکه وودی آلن دخترخوانده اش دیلن را مورد سوء رفتار جنسی قرار داده؛ دوم این که دیلن هفت ساله در میانه نزاع من و مادرخوانده‌اش میا سرگردان و پریشان شده و آنچه می‌گوید ناشی از این پریشانی و سردرگمی است؛ و سوم این که میا فارو در شکل‌گیری و طرح این موضوع نقش داشته است.

به گفته وودی آلن که در یادداشت خود نقل قول مستقیم از نتیجه بررسی‌های تیم متخصصان در سال ۱۹۹۲ را آورده، آنها درنهایت فرضیه اول را مردود دانسته‌اند و ترکیبی از دو فرضیه دیگر را مورد توجه قرار داده‌اند.

آقای آلن همچنین با اشاره به اظهارات موسی فارو، پسرخوانده او و میا فارو، هنگامی که موسی ۱۴ سال داشته و دوباره تکرار آن اظهارات اکنون که موسی ۳۶ سال دارد، بر "نقش شریک جنسی سابقش" در طرح این موضوع تاکید کرده است.

موسی فارو دو روز پیش در گفتگو با مجله پیپل گفته بود مادرخوانده‌اش میا در دوران کودکی او و خواهرش دیلن، تلاش می‌کرده "تصویری سیاه" از پدرشان ترسیم کند.

وودی آلن در ادامه این نامه به موضوع فرزند "بیولوژیکی" خودش و میا فارو که اخیرا عکس‌های منتشر شده از او گمانه‌زنی‌ها درباره این که رونان، پسر وافعی وودی آلن است یا به علت شباهت‌های فراوانش به فرانک سیناترا، خواننده شهیر آمریکایی، می‌تواند فرزند میا فارو و فرانک سیناترا باشد، اشاره کرده و آورده "حتی اگر رونان پسر میا و فرانک نباشد، اما اعتراف میا به روابط عاشقانه با فرانک آن هم در زمانی که من قانونا مخارج رونان را می‌پرداختم آیا نشان دهنده تخلف و ناصادق بودن میا فارو" نیست.

در طول این یادداشت، وودی آلن بارها اتهام سوء رفتار جنسی با دخترخوانده‌اش دیلن را تکذیب کرده و گفته او و همسرش سون-یی (که دخترخوانده میا فارو پیش از شراکت جنسی‌ میا با وودی آلن بود) بارها تلاش کرده‌اند دیلن را ببینند و "عشق و علاقه‌شان" را به او ابراز کنند اما میا فارو "تمام راهها برای ارتباط با کودکان" را مسدود کرده بوده است.

در پایان این نامه هم آقای آلن تاکید کرده این نوشته او "آخرین بار" خواهد بود که او علنا در این مورد سخنی به میان می‌آورد و از این پس هیچ کس از سوی او در این باره کلامی نخواهد گفت.

دیلن فارو، دخترخوانده وودی آلن و میا فارو، اخیرا در نامه‌ای سرگشاده مدعی شده بود که اکنون به "عینیت" خاطرات سوء استفاده جنسی آقای آلن از او پی برده است.

با وجود این، بازپرسان پس از بررسی ادعاهای جدید دیلن فارو، قرار پیگردی برای وودی آلن صادر نکرده‌اند.

مطالب مرتبط