مراسم اسکار ۲۰۱۴: آنچه گذشت

نکات اصلی

  • کلاهبرداری آمریکایی و جاذبه، هر یک با ده نامزدی در صدر نامزدهای جوایز اسکار امسال قرار داشتند. سهم جاذبه هفت اسکار بود و کلاهبرداری آمریکایی دست خالی مراسم را ترک کرد.
  • ۱۲ سال بردگی که در ۹ رشته نامزد شده بود، در مجموع سه جایزه به دست آورد. این نخستین بار در تاریخ اسکار است که فیلمی ساخته یک کارگردان سیاهپوست، برنده اسکار بهترین فیلم می شود.
  • آلفونسو کوارون (جاذبه)، استیو مک کوئین ( ۱۲ سال بردگی)، الکساندر پین (نبراسکا)، دیوید او راسل (کلاهبرداری آمریکایی) و مارتین اسکورسیزی (گرگ وال استریت) نامزد دریافت جایزه بهترین کارگردانی بودند.

پوشش زنده

به روز شده در 3 مارس 2014 - 12 اسفند 1392

BREAKING 04:57 GMT ۱۲ سال بردگی، برنده اسکار بهترین فیلم ۲۰۱۴

21:56 GMT

هشتاد و ششمین دوره مراسم جوایز سینمایی اسکار امشب، دوم مارس در لس آنجلس برگزار می شود. این مراسم را لحظه به لحظه در همین صفحه دنبال کنید.

22:45 GMT

فروش فیلم‌های نامزد اسکار بهترین فیلم امسال

23:21 GMT

لیزا مینه‌لی

مراسم فرش قرمز آغاز شده است و میهمانان این مراسم در حال وارد شدن به سالن هستند.

23:34 GMT

آیا می دانستید: متیو مک کاناهی برای بازی در فیلم کلوپ مشتریان دالاس حدود حدود بیست کیلوگرم از وزن خود کم کرد و کریستین بیل برای بازی در فیلم کلاهبرداری آمریکایی همین اندازه به وزن خود اضافه کرد.

هر دو بازیگر امسال نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد هستند.

23:48 GMT

برکات عبدی روی فرش قرمز

کاپیتان فیلیپس اولین فیلم برکات عبدی، هنرپیشه تازه کار سومالیایی است. او فرزند یک معلم مدرسه است و در هفت سالگی به خاطر جنگ از سومالی گریخت و تا قبل از انتخابش توسط پل گربن گراس، کارگردان فیلم در آمریکا به رانندگی مشغول بود.

عبدی امسال برای بازی در نقش یک دزد دریایی نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده است.

TWEET 00:05 GMT

@bbckalbasi, بهمن کلباسی، خبرنگار بی بی سی در محل مراسم برگزاری اسکار امسال

ويديويى از كسانى كه در آپارتمان هاى مشرف به فرش قرمز جمع شدند تا ستارگان سينما را از نزديك ببينند.

00:14 GMT

استیو مک کوئین، با کارگردانی فیلم ۱۲ سال بردگی نامزد اسکار شده است. یک درام تاریخی که بر اساس خاطرات یک مرد سیاهپوست که حدود ۱۶۰ سال پیش منتشر شد، ساخته شده است.