از روی کتاب ضميمه هری پاتر سه فیلم ساخته می‌شود

حق نشر عکس AP
Image caption از روی کتاب های هری پاتر هشت فیلم ساخته شده است

یکی از آثار جی کی رولینگ به نام "جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها" که در حقیقت داستانی است راهمنا در تشریح موجودات افسانه ای که بسیاری از آنها در مجموعه هری پاتر ظهور می کنند، به زودی به صورت یک مجموعه سه گانه ساخته می شود.

کتاب جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها در سال ۲۰۰۱ منتشر شد و در آن زمان به عنوان کتابی در راهنمایی و شناخت دنیای خیالی هری پاتر قلمداد می شد.

کوین تسوجیهارا، مدیرعامل شرکت فیلم سازی برادران وارنر، جی کی رولینگ را قانع کرده تا از روی این کتاب یک فیلمنامه بنویسد. او هفته گذشته به روزنامه نیویورک تایمز گفت که از روی این کتاب یک فیلم سه گانه ساخته خواهد شد که محور اصلی آن تعقیب ماجراهای یک کارشناس جانورهای افسانه ای به نام نیوت اسکامندر است. این شخصیت نویسنده کتابهای راهنما در مورد موجودات افسانه ای است.

جی کی رولینگ گفت که داستانهای این فیلم در شهر نیویورک اتفاق می افتد و این مجموعه سه گانه نه پیش درآمد و نه پس درآمد بلکه در حقیقت افزوده ای برای گستراندن دنیای جادویی هری پاتر است.

ماه گذشته جی کی رولینگ به اما واتسون که در مجموعه سینمایی هری پاتر نقش هرموین گرانجر را ایفا می کند، گفته بود که نسخه اولیه این فیلمنامه را در ۱۲ روز تکمیل کرده است.

خالق مجموعه داستان های هری پاتر در مصاحبه با نیویورک تایمز گفت که کوین تسوجیهارا که از سال پیش مدیرعامل برادران وارنر شده او را تشویق کرده تا از روی این کتاب یک فیلمنامه بنویسد. جی کی رولینگ در این مصاحبه افزود: "ما در یک شام با هم ملاقات کردیم و بعد هم یک تماس تلفنی داشتیم. بعد من نسخه اولیه را نوشتم و احساس کردم که می تواند برای بچه هایم یک یادگار جالبی باشد و بعد بازنویسی و تکمیل فیلمنامه را شروع کردم."

او افزود:"از زمانیکه کوین به مدیرعاملی این شرکت رسیده انرژی و شور جدیدی را با خود به همراه آورده که قبلا از دست رفته بود. او فرد خوش فکر و خیلی بامزه ای است."

تهیه کننده این سه گانه دیوید هیمن خواهد بود که تازه ترین فیلم موفق در کارنامه او "جاذبه" است.

جی کی رولینگ تابستان سال گذشته که اولین بار طرح ساختن این فیلم اعلام شد گفته بود: "من همیشه گفته بودم که فقط زمانی دوباره به دنیای جادویی هری پاتر برمی گردم که فکر واقعا جالبی داشته باشم و این فیلمنامه دقیقا همان مورد است."

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption دانیل ردکلیف در هر هشت فیلم نقش هری پاتر را بازی کرده است

کتاب جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها در فاصله انتشار چهارمین و پنجمین کتاب از مجموعه هری پاتر نوشته شده است. داستان آن حدود ۷۰ سال قبل از آنکه ما با هری پاتر آشنا شویم اتفاق می افتد.

تاکنون بیش از ۴۵۰ میلیون نسخه از مجموعه هفت جلدی هری پاتر به فروش رفته است.

از روی این کتاب ها هشت فیلم ساخته شده که در مجموع بیش از ۶ میلیارد دلار فروش جهانی داشته است.

جی کی رولینگ علاوه بر جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها دو ضمیمه دیگر بر مجموعه هری پاتر نوشته است. "کوییدیچ در گذر زمان" در سال ۲۰۰۱ و "قصه های بیدل نقال" در سال ۲۰۰۸ منتشر شدند.

مطالب مرتبط