آلبوم جدیدی از مایکل جکسون به‌زودی منتشر می‌شود

حق نشر عکس

آلبوم جدیدی از مایکل جکسون شامل هشت ترانه از آرشیو کارهای منتشر نشده او روز سیزدهم ماه مه به بازار عرضه خواهد شد.

عنوان آلبوم Xscape است و ترانه های آن را آنتونیو ال. ای. رید مدیر شرکت تولید موسیقی اپیک، از میان ساخته های کامل نشده و ترانه های تمرینی مایکل جکسون طی چهار دهه گذشته برگزیده است.

این ترانه ها با کمک تهیه کنندگان سرشناس موسیقی پاپ در آمریکا از جمله تیمبالند، ترانه سرا و خواننده رپ که نام اصلی او تیموتی زاکری موسلی است و با خوانندگانی مثل جاستین تیمبرلیک همکاری می کند و استارگیت که تهیه کننده آثار خوانندگان مشهوری مثل بیانسه و ریانا است بازسازی و تکمیل شده اند.

ال ای رید می گوید روند بازسازی و تکمیل این ترانه در حقیقت "روز آمد کردن" این آثار بوده است. او افزود:"ما از تکمیل این آلبوم وعرضه آن به جهانیان بسیار مفتخریم."

در نسخه دولوکس این آلبوم که جداگانه به بازار عرضه خواهد شد ترانه های اصلی مایکل جکسون در کنار نسخه رمیکس و بازسازی شده ارائه خواهند شد.

از مجموع این هشت ترانه فقط ترانه Xscape که نام آلبوم از آن گرفته شده، توسط تهیه کننده اصلی آن یعنی رودنی جرکینز بازسازی شده است که در سال ۲۰۰۱ درتولید آخرین آلبوم ضبط شده مایکل جکسون در استودیو به نام Invincible با این هنرمند همکاری داشت.

جان برانکا و جان مک کلین مجریان وصیتنامه و اموال مایکل جکسون گفته اند: "مایکل جکسون یک هنرمند نوگرا بود و همیشه برای خلق آثار تازه به دنبال همکاری با تهیه کننده های جدید می گشت. در عین حال او همیشه آثار خود را منطبق با تازه ترین فرم های تولید موسیقی می ساخت. ترانه های این آلبوم جدید به بسیاری از لحاظ همین مرام را حفط کرده اند و ما به خاطر نگاه دقیق ال ای رید و توجه او به این نکته از او قدردانی می کنیم."

مایکل جکسون روز ۲۵ ژوئن ۲۰۰۹ در سن ۵۰ سالگی براثر مصرف بیش از حد ماده بیهوشی قوی پروپونول درگذشت.

او قبل از مرگش چندین سال گوشه گیر شده بود و در مجامع علنی ظاهر نمی شد ولی خود را برای بازگشت به صحنه و اجرای چندین کنسرت زنده در یکی از سالنهای بزرگ لندن آماده می کرد.

به مایکل جکسون لقب سطان پاپ داده اند. او در طول فعالیت موسیقی خود که از چهار دهه پیش و در دوره کودکی به عنوان عضوی از گروه جکسون ۵ شروع شده بود، دهها ترانه ماندگار به جا گذاشت.

در سال ۲۰۱۰ آلبومی از کارهای منتشر نشده وی با عنوان "مایکل" به بازار عرضه شد. از جمله ترانه های نسبتا خوب آن آلبوم می توان به "دست مرا بگیر" اشاره کرد که یک ترانه دو صدایی بود که آن را با آکون خواننده سبک آر اند بی اجرا کرده بود و در زمان مرگ مایکل جکسون تقریبا کامل شده بود.

ترانه دیگر آن هم اجرای مجددی بود از یکی از ترانه های قدیمی مایکل جکسون در دهه ۱۹۸۰ به نام ارکستر زرد جادویی پشت ماسک.

اما منتقدان در مورد آن آلبوم واکنش خوبی نداشتند. روزنامه بریتانیایی گاردین آن را "پردست انداز و ناقابل" توصیف کرد و مجله موسیقی رولینگ استون هم نوشت: "خود مایکل جکسون هیچگاه چنین مجموعه ای را منتشر نمی کرد."

با این همه آلبومی که در سال ۲۰۱۰ عرضه شد فروش نسبتا خوبی داشت هر چند با پرفروش ترین آلبوم مایکل جکسون یعنی تریلر که فروش آن بالای ۵۰ میلیون نسخه است قابل مقایسه نبود. اما عرضه همان آلبوم نه چندان موفق ظاهرا راه را برای بازتولید و نشر آثار دیگری از این خواننده فراموش نشدنی هموار کرده است.

مطالب مرتبط