احمد جنتی: نباید به کتاب نویسنده بی‌اعتقاد مجوز داد

حق نشر عکس MEHR
Image caption آقای جنتی برای مواضع تندروانه‌اش شناخته‌شده است

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان و امام جمعه امروز تهران، گفت: "نباید به کتابی که ضداسلامی است مجوز چاپ داده شود. کتاب نویسنده بی‌پروا، بی‌اعتقاد و لاابالی نباید منتشر شود."

آقای جنتی هشدار داد که "باید مواظب ویروس‌هایی که آثار فرهنگی را از بین می‌برد بود" و به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تذکر داد که "باید اسلامی باشد. باید اسلامی فکر کنند، تصمیم بگیرند و با مسائل برخورد کنند."

او گفت نهادهای مختلف از جمله حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها در زمینه فرهنگ فعالند و "همچنین سپاه خودش در این قضیه نقش دارد."

این در حالی است که علی جنتی، فرزند احمد جنتی، که هم‌اکنون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است، چندی پیش گفته بود:‌" ما تصمیم گرفته‌ایم به کتاب نگاه کنیم نه نویسنده اثر. چاپ کتاب ضوابطی دارد که با توجه به آن ضوابط عمل می‌کنیم، اگر مشکلی نباشد کتاب چاپ می‌شود اما اگر مشکلی داشته باشد آن مشکل یا اصلاح می‌شود یا کتاب در نهایت چاپ نمی‌شود. در نهایت به کتاب نگاه می‌کنیم نه به نویسنده."

احمد جنتی در نماز جمعه امروز (۱۲ اردیبهشت) درباره عملکرد وزارت ارشاد گفت: "اگر کار اشتباهی انجام می‌شود باید دوستانه تذکر داد. البته آنها علی‌القاعده قبول می‌کنند چون عنادی ندارند، همچنین اگر خدمتی انجام می‌شود باید قدردانی کرد. ضمن اینکه کارهایی انجام شده که آثارش بعدا معلوم می‌شود و به طور کلی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خدمات خوبی انجام شده است."

'نمی‌دانم اطلاعات کارش را انجام می‌دهد؟'

احمد جنتی در بخش دیگری از صحبت‌های از قوه قضاییه و دادستان کل کشور به خاطر "برخورد قاطعی با فتنه‌گران دارند" تشکر کرد.

او گفت برخی از مخالفان حکومت "آزادانه راه می‌روند و هرکاری که دلشان می‌خواهد می‌کنند."

آقای جنتی از دستگاه‌های مختلف امنیتی و قضایی خواست تا فعالیت‌های مخالفان را زیر نظر بگیرند و برای برخورد با آنان آمادگی داشته باشند.

او گفت: "البته این وظیفه اطلاعات است و نمی‌دانم که کاری انجام می‌دهند یا خیر."

مطالب مرتبط