مرد عنکبوتی صدرنشین جدول پرفروشترین‌های آمریکای شمالی شد

حق نشر عکس Spiderman
Image caption قسمت های بعدی مرد عنکبوتی در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ به نمایس در می آیند

دومین قسمت مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز در نخستین تعطیلات آخر هفته که به روی پرده سینما رفت، در سینماهای آمریکای شمالی حدود ۹۲ میلیون دلار فروش داشت و در صدر جدول پرفروشترین‌ها قرار گرفت.

فروش جهانی این فیلم در آخر هفته گذشته ۱۱۶ میلیون دلار بوده است.

این فیلم بعد از قسمت دوم کاپیتان آمریکا، دومین فیلم سال ۲۰۱۴ است که بیشترین فروش را در هفته نخست نمایشش در آمریکای شمالی داشته است.

نمایش کاپیتان آمریکا در نخستین تعطیلات آخر هفته ای که به روی پرده رفت ۹۶ میلیون دلار فروش داشت.

اندرو گارفیلد، هنرپیشه ۳۰ ساله آمریکایی- بریتانیایی نقش پیتر پارکر/ مرد عنکبوتی را بازی می کند و بازیگر مقابل او که نقش منفی را دارد، پل جاماتی است.

حق نشر عکس AP
Image caption نمایش کاپیتان آمریکا در نخستین تعطیلات آخر هفته ای که به روی پرده رفت ۹۶ میلیون دلار فروش داشت

هفته گذشته زنی دیگر با بازی کامرون دیاز با فروش حدود ۱۴ میلیون دلار در رده دوم جدول پرفروشترین‌ها فیلم‌های آمریکای شمالی قرار گرفت.

بهشت وجود دارد که داستان پسری است که تا دم مرگ رفته و ادعا می کند بهشت را دیده با ۸.۶ میلیون دلار رده سوم را به خود اختصاص داده است.

کاپیتان آمریکا ۲ در پنجمین هفته نمایشش در رده چهارم و قسمت دوم انیمیشن ریو در بعدی قرار گرفته اند.

دومین قسمت مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز که پیش بینی می شود یکی از پرفروش‌ترین فیلم های سال باشد، نسبت به قسمت نخست آن فروش بیشتری در نخستین تعطیلات آخر هفته نمایشش داشته است.

قسمت نخست این فیلم که در روز چهارم ژوئیه (روز استقلال آمریکا) ۲۰۱۲ به روی پرده رفت، ۶۲ میلیون دلار فروش داشت.

کمپانی سونی، سازنده رشته فیلم‌های مرد عنکبوتی، دو قسمت دیگر از این مجموعه را در دست تولید دارد که در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ به نمایش در خواهند آمد.

مطالب مرتبط