پخش مسابقات جام جهانی در سینماهای ایران 'قطعی شد'

حق نشر عکس AP
Image caption تیم ملی ایران برای چهارمین بار در جام جهانی حضور می باید

محمدقاصد اشرفی، رئیس انجمن سینماداران ایران گفته است که پخش مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در سینماهای ایران قطعی شده است.

آقای اشرفی در گفت‌وگویی با خبرگزاری کار ایران، ایلنا گفت: "پس از جلسات متعدد میان نیروی انتظامی، وزارت ارشاد، انجمن سینماداران و موسسه سینماشهر سرانجام توافق برای بازی‌های جام جهانی فوتبال در سالن‌های سینمایی قطعی شد."

به گفته او موافقت برای نمایش بازی‌های جام جهانی فوتبال صورت گرفته است و فقط برای بررسی جزئیات اجرای این طرح قرار است جلساتی بین موسسه سینماشهر و نیروی انتظامی انجام شود.

آقای اشرفی افزود: "سینماهایی که قصد نمایش فوتبال را دارند باید بعد از اعلام درخواست خود مجوز بگیرند تا تمهیدات لازم اجرا شود."

او گفت که هدف از پخش مسابقات فوتبال در سالن های سینما "گردهم آمدن خانواده‌ها با هدف فراهم آوردن ساعاتی برای یک تفریح سالم است".

آقای اشرفی درباره بهای بلیت سینماهای برای پخش مسابقات فوتبال جام جهانی گفت که هنوز قیمت آن مشخص نشده اما از بلیت عادی سینما گران‌تر خواهد بود.

جام جهانی فوتبال برزیل از ۱۲ ژوئن آغاز می شود و ایران که چهارمین حضور خود را در این مسابقات تجربه می کند، در روزهای ۱۶، ۲۱ و ۲۵ به ترتیب مقابل تیم های نیجریه، آرژانتین و بوسنی و هرزگوین به میدان می رود.

مطالب مرتبط