برادر کارگردان سوئدی: بنجلول خودکشی کرده است

حق نشر عکس AFP

برادر مالک بنجلول، کارگردان سوئدی برنده جایزه اسکار، تایید کرده است که او خودکشی کرده است.

جسد این کارگردان ۳۶ ساله روز سه شنبه در استکهلم پیدا شد.

مالک بنجلول (Bendjelloul) با فیلم "در جستجوی شوگرمن" (Searching for Sugar Man) به شهرت رسید، فیلمی که برایش جایزه اسکار و بفتای بهترین مستند سال ۲۰۱۳ را به ارمغان آورد.

جوهر بنجلول‌،‌ برادر او، گفته است:‌ "من می توانم تایید کنم که او خودکشی کرده است. او مدت کوتاهی بود که دچار افسردگی شده بود."

فیلم "در جست و جوی شوگرمن" که با بودجه ای کم ساخته شده بود، داستان دو مرد اهل آفریقای جنوبی است که به دنبال قهرمان خود در عالم موسیقی، رودریگز، خواننده آمریکایی دهه ۷۰ می گردند.

رودریگز معروف به "جیسس رودریگز"، خواننده موسیقی راک و فولک آمریکایی سال ها در کشور خودش ناشناخته مانده بود اما ناگهان در اواسط دهه هفتاد در بوتسوانا، زیمبابوه، استرالیا و آفریقای جنوبی، شهرت و محبوبیت زیادی یافت و به شخصیت اسطوره ای در میان هوادارانش بدل شد.

این فیلم در آمریکا به فروش ۳ میلیون و ۶۰۰ هزاردلاری دست یافت.

سایمون چین، تهیه کننده بریتانیایی فیلم "در جستجوی شوگرمن" به اسوشیتدپرس گفته است: "به شدت باورنکردنی است. او برای زندگی همه چیز داشت."

آقای چین گفت که دو هفته پیش با بنجلول در لندن بوده است.

به گفته سایمون چین "او پر از زندگی و امید و خوش بینی و خوشحالی بود و چشم به راه آینده و همکاری های آینده بود. با فکرِ نبودن او به سادگی نمی توان کنار آمد."

مالک بنجلول در جنوب سوئد متولد شده بود. در کودکی در سریال تلویزیونی ابا و دیدریک بازی کرده بود و در دانشگاه در رشته روزنامه نگاری و تولید رسانه تحصیل کرد.

او سپس به عنوان گزارشگر در شبکه تلویزیونی اس وی تی سوئد مشغول به کار شد ولی پس از مدتی از کار کناره گرفت و به سفر دور دنیا مشغول شد. در طول همین سفرها بود که به داستان "در جست و جوی شوگرمن" رسید.

او همچنین چند مستند تلویزیونی درباره التون جان، راد استوارت، بیورک و کرفتورک، باند موسیقی الکترونیک پیشگام آلمانی، را کارگردانی کرده بود.

مطالب مرتبط