سینماداران ایران: اگر سینماها مختلط نباشند، فوتبال پخش نمی‌کنیم

حق نشر عکس Mehr

محمدقاصد اشرفی، رئیس انجمن سینماداران ایران در واکنش به اعلام ممنوعیت پخش مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در سینما در صورت مختلط بودن تماشاچیان، گفته است که اگر قرار باشد خانواده‌ها برای تماشای فوتبال به سینماها نیایند، سینماداران از پخش این مسابقات صرف نظر می کنند.

آقای اشرفی به خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: "اگر واقعا نظر نیروی انتظامی بر این باشد که خانواده‌ها نتوانند همراه یکدیگر در سینماها مسابقات را تماشا کنند، ما هم از پخش مسابقات فوتبال صرف نظر می‌کنیم."

پیشتر احمدرضا اردان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران گفته بود که پخش مسابقات فوتبال جام جهانی در سینماها به صورت مختلط ممنوع است.

به گفته او "سینماها می‌توانند به صورت جداگانه یک سالن را به زنان و دیگری را به مردان اختصاص دهند اما پخش به صورت مختلط ممنوع است".

آقای اشرفی هفته گذشته گفته بود: "پس از جلسات متعدد میان نیروی انتظامی، وزارت ارشاد، انجمن سینماداران و موسسه سینماشهر، سرانجام توافق برای پخش بازی‌های جام جهانی فوتبال در سالن‌های سینمایی قطعی شد."

او گفته بود که هدف از پخش مسابقات فوتبال در سالن های سینما "گردهم آمدن خانواده‌ها با هدف فراهم آوردن ساعاتی برای یک تفریح سالم است".

جام جهانی فوتبال برزیل از ۲۲ خرداد (۱۲ ژوئن) آغاز می شود و ایران که چهارمین حضور خود را در این مسابقات تجربه می کند، در روزهای ۲۶ و ۳۱ خرداد و ۴ تیر (۱۶، ۲۱ و ۲۵ ژوئن) به ترتیب مقابل تیم های نیجریه، آرژانتین و بوسنی و هرزگوین به میدان می رود.