استیون اسپیلبرگ با برادران کوئن همکاری می‌کند

حق نشر عکس PA
Image caption برادران کوئن

استیون اسپیلبرگ با برادران کوئن در ساخت یک تریلر داستانی درباره جنگ سرد همکاری می کند.

این فیلم بر اساس داستان واقعی زندگی جیمز دونوان است، وکیلی آمریکایی که سیا استخدامش می کند تا خلبانی را که در سال ۱۹۶۰ در روسیه سقوط کرده آزاد کند. تام هنکس در این فیلم نقش اصلی را ایفا خواهد کرد.

برادران کوئن که با فیلم های فارگو و جایی برای پیرمردها نیست شناخته می شوند، دستنویس تازه ای از فیلمنامه ای را خواهند نوشت که نخستین بار مت چارمن، نمایشنامه نویس بریتانیایی نوشته بود.

این اولین همکاری این دو برادر با استیون اسپیلبرگ و تام هنکس است.

با این حال، تام هنکس در سال ۲۰۰۴ در بازسازی فیلم قاتلان پیرزن در فیلم برادران کوئن بازی کرد و اسپیلبرگ نیز در سال ۲۰۱۰ تهیه کنندگی فیلم وسترن بی باک (True Grit) ساخته برادران کوئن را برعهده داشت.

این چهارنفر مجموعا تاکنون ۱۰ جایزه اسکار برده اند.

تازه ترین فیلم جوئل و اتان کوئن درون لوین دیویس بوده است. با این حال آنها فیلمنامه های متعددی هم نوشته اند که خود کارگردانی آنها را به عهده نداشته اند، از جمله فیلم گامبیت با بازی کالین فرت و فیلم نشکسته (Unbroken) با بازی آنجلینا جولی که به زودی اکران خواهد شد.

گفته می شود که در حال حاضر اسپیلبرگ چند پروژه در دست دارد از جمله اقتباسی سینمایی ای از غول بزرگ مهربان اثر رولد دال، که فیلمبرداری اش در ژانویه ۲۰۱۵ شروع خواهد شد.

تریلر تازه او چهارمین همکاری اش با تام هنکس خواهد بود. تام هنکس پیش از این در فیلم های ترمینال، نجات سرجوخه رایان و اگه می تونی منو بگیر با اسپیلبرگ همکاری کرده است.

مت چارمن که نخستین نسخه فیلمنامه را نوشته است، شهرت اصلی اش را مدیون نوشتن نمایشنامه ماشین است، اثری درباره بازی پرحاشیه گری کاسپاروف، قهرمان شطرنج، با برنامه کامپیوتری دیپ بلو.