فرل ویلیامز: از آزادی رقصندگان 'خوشحال' ایرانی خوشحالم

فرل ویلیامز، خواننده آمریکایی حق نشر عکس Getty
Image caption فرل ویلیامز بازداشت اجراکنندگان نسخه ایرانی ترانه 'هپی' را "غم‌انگیزتر از غم‌انگیز" خوانده بود

فرل ویلیامز، خواننده آمریکایی که ترانه "هپی" (خوشحال) او شهرت جهانی یافته است، از آزادی گروهی از جوانان ایرانی که نسخه‌ای از ترانه او را بازسازی کرده بودند، ابراز خوشحالی کرده است.

بازداشت این افراد در ایران بازتابی وسیع در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشت.

فرل ویلیامز که با رادیو ۲ بی‌بی‌سی گفتگو می‌کرد بازداشت اجرا کنندگان نسخه ایرانی ترانه خود را "بسیار سنگین" خواند و گفت: "حالا خوشحالم که همه آنها آزاد شدند."

روز سه شنبه گذشته (۲۰ مه - ۳۰ اردیبهشت) از ایران گزارش شد که پلیس این کشور همه کسانی که در نسخه ایرانی این موزیک ویدئو نقش داشتند شناسایی و بازداشت شده اند اما روز بعد (چهارشنبه) خبر آزادی این افراد مخابره شد.

گفته شده بازداشت شدگان به قید وثیقه آزاد شده اند.

در پی بازداشت این افراد فرل ویلیامز در فیسبوک و توئیتر خود نوشته بود: "بازداشت این بچه‌ها فقط به خاطر تلاش برای پراکندن شادی از غم انگیز هم غم انگیزتر است."

همچنین حساب توییتر منسوب به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، جمله‌ای از سخنان یک سال پیش او را به زبان انگلیسی توییت کرد که معنای فارسی‌اش این بود: "شادی حق مردم ماست، ما نباید در مورد رفتارهای ناشی از شادی سختگیر باشیم."

این توییت، واکنشی به بازداشت رقصندگان این ویدئو تلقی شد که تصاویر آنها در حال "اعتراف" از تلویزیون ایران پخش شد.

در گزارش تلویزیون ایران بازداشت شدگان که چهره های آنها مشخص نیست می گویند که به آنها گفته شده قرار است برای فیلم سینمایی مجازی از آنها تست بازیگری گرفته شود.

حق نشر عکس w
Image caption این ویدئو در روزهای اخیر ده‌ها هزار بیننده داشته است

در این ویدئو کلیپ چند دختر و پسر ایرانی نشان داده می شود که با آهنگ "هپی" در کوچه‌های تهران و روی پشت‌بام در حال رقصیدن هستند. این ویدئو در روزهای اخیر ده‌ها هزار بیننده داشته است.

بازسازی ویدئوی "هپی" که از موفق‌ترین و پرفروش ترین ترانه‌های ماه‌های اخیر بوده است، در سراسر جهان رایج شده است و صدها نمونه از بازسازی این ویدئو و رقصیدن جوانان با این آهنگ در فضای مجازی دیده می‌شود.

چندی پیش ویدئوی تازه‌ای از رقص شماری از مسلمان های بریتانیایی با این آهنگ در سایت یوتیوب با استقبال زیادی روبه رو شد.

این موزیک ویدئو که "مسلمان های خوشحال بریتانیایی" نام دارد، از زمان انتشارش بر روی سایت یوتیوب در ۱۵ آوریل بیش از یک میلیون و ۱۶۰ هزار بیننده داشته است.

مطالب مرتبط