آمریکا درباره استفاده از هواپیمای بی‌سرنشین در فیلمسازی تصمیم می‌گیرد

حق نشر عکس
Image caption از هواپیماهای بدون سرنشین در بسیاری از نقاط جهان استفاده می‌شود

مقام‌های آمریکایی گفته‌اند که در حال بررسی این مساله هستند که به صنعت فیلم و تلویزیون اجازه استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین را بدهند یا نه.

اداره هوانوردی فدرال آمریکا گفته است که استفاده از این هواپیماها با مزایای قابل توجه اقتصادی همراه است اما هشدار داده که باید برای کاهش خطرات ایمنی کوشش شود.

چندین شرکت ویدیویی و عکاسی تا کنون با ارائه درخواست‌هایی خواهان آن شده‌اند تا منع استفاده تجاری از هواپیماهای بدون سرنشین لغو شوند.

اداره هوانوردی فدرال آمریکا تا کنون جدول زمانی خاصی را برای این کار تعیین نکرده است.

صاحبان صنایع می‌گویند استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین هزینه کمتری می برد و به این دلیل مدت‌هاست که خواهان استفاده از این نوع هواپیماها هستند.

اما اداره هوانوردی فدرال آمریکا تا کنون محتاطانه عمل کرده ومی‌گوید دلیل رویکردش این است که آسمان آمریکا یکی از شلوغ‌ترین مناطق پروازی دنیا است.

این سازمان فدرال آمریکا خواهان اطمینان یافتن از این موضوع است که پرواز هواپیماهای بدون سرنشین با ترافیک هوایی پروازهای نظامی و تجاری تداخل ندارد.

کنگره آمریکا تا سال ۲۰۱۵ به این سازمان مهلت داده تا قوانین مربوط به استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین را تدوین کند.

از هواپیماهای بدون سرنشین در بسیاری از نقاط جهان استفاده می‌شود. در نیوزیلند برای فیلمبرداری فیلم هابیت به کارگردانی پیتر جکسون از این هواپیماها استفاده شد.

مطالب مرتبط