کره شمالی: نمایش فیلم هالیوودی کیم جونگ اون اقدامی خصمانه است

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption فیلم مصاحبه تقریبا چهار ماه دیگر اکران می‌شود

کره شمالی اعلام کرده است که نمایش فیلمی هالیوودی درباره قتل کیم جونگ اون، با مقابله به مثل "بی‌رحمانه" آن کشور همراه خواهد بود.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی در رسانه‌های دولتی آن کشور گفته است که پخش فیلمی درباره توطئه برای کشتن رهبرشان یک اقدام خصمانه است.

او عنوان فیلم مورد نظر کره شمالی را اعلام نکرد، ولی قرار است نزدیک به چهار ماه دیگر فیلمی به نام "مصاحبه" با محتوای مربوط به قتل رهبر کره شمالی به نمایش درآید.

جیمز فرانکو و ست روگن، هنرپیشه‌های هالیوود، نقش‌های اصلی را در این فیلم کمدی-حادثه‌ای به عهده دارند. در این فیلم، یکی از آنها مجری و دیگری، تهیه‌کننده برنامه‌ای تلویزیونی هستند که برای مصاحبه با کیم جونگ اون دعوت می‌شوند، ولی بعد، به استخدام سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) درمی‌آیند تا او را ترور کنند.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، سخنگوی وزارت امور خارجه آن کشور گفته است: "تهیه و پخش فیلمی درباره توطئه برای آسیب زدن به رهبر عالی‌رتبه ما بی‌ملاحظه‌ترین حرکت تروریستی و اقدامی خصمانه است و تحت هیچ عنوان تحمل نخواهد شد."

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption کیم جونگ اون پس از مرگ پدرش، رهبر کره شمالی شد

او نمایش این فیلم را اقدامی "تحریک‌آمیز" از سوی آمریکا خواند و گفت: "اگر دولت آمریکا اجازه پخش این فیلم را بدهد و از این کار دفاع کند، با مقابله به مثلی بی‌رحمانه روبه‌رو خواهد شد."

ست روگن که به جز ایفای نقش در فیلم "مصاحبه" از کارگردان‌های آن هم هست، گفته است که گزارش‌های مربوط به سفر خبرنگاران به کره شمالی الهام‌بخش فیلم بوده‌اند.

او گفت که این فیلم در ابتدا درباره ملاقات با کیم جونگ ایل، رهبر پیشین کره شمالی بود، ولی با مرگ او در سال ۲۰۱۱ میلادی ناچار شدند داستان فیلم را عوض کنند و کیم جونگ اون، پسر رهبر پیشین و رهبر کنونی کره شمالی را وارد فیلم کنند.

مطالب مرتبط