جورج کلونی عذرخواهی روزنامه دیلی میل را نپذیرفت

حق نشر عکس AFPREUTERS
Image caption جورج کلونی می گوید مادر امل عمل الدین به هیچ وجه مخالف ازدواجشان نیست

جورج کلونی حاضر نشده است عذرخواهی روزنامه دیلی میل را در خصوص انتشار گزارشی مبنی بر مخالفت مادر نامزدش با ازدواجشان بپذیرد.

جورج کلونی در یادداشتی که در روزنامه یواس ای تودی منتشر شده، نوشته است: "دیلی میل می دانست که این گزارش غلط است و با این حال چاپش کرد."

او نوشته است: "این روزنامه بدترین نوع روزنامه زرد است. روزنامه ای که به زیان خوانندگانش از خودش واقعیت‌بافی می کند."

این گزارش نخستین بار روز دوشنبه در وبسایت دیلی میل منتشر شد ولی پس از مدتی در پی انتشار اعتراض جورج کلونی حذف شد.

در این گزارش ادعا شده بود که مادر امل علم الدین، نامزد جورج کلونی، به دلایل مذهبی با ازدواج دخترش با جورج کلونی مخالف است. به نوشته این روزنامه باریا، مادر علم الدین دلش می خواسته که دخترش با یکی از معتقدان به فرقه دروز ازدواج کند.

فرقه دروز با حدود ۷۰۰ هزار نفر پیرو، عمدتا در لبنان، سوریه، اسرائیل و اردن رواج دارد. دروز مبتنی بر دین اسلام است ولی از ادیان دیگر هم عناصری را در خود جای داده است.

در گزارش دیلی میل ادعا شده بود که برخی از دوستان نزدیک خانوادگی امل علم الدین به این روزنامه گفته اند که باریا علم الدین "به نصف بیروت گفته است که دخترش می توانسته ازدواج بهتری کند."

دیلی میل بابت "هرگونه ناراحتی پیش آمده" به دلیل انتشار این گزارش پوزش خواسته بود.

آقای کلونی در یادداشتی که دیروز،‌ دهم ژوئیه، در واکنش به این گزارش نوشت، تکذیب کرد که مادر نامزدش پیرو این فرقه است و گفت که او به هیچ وجه مخالف این ازدواج نیست.

او دیلی میل را به مسئولیت ناپذیری متهم کرد و نوشت که در این روزگار، "سوء‌استفاده از اختلافات مذهبی" مصداق مسئولیت ناپذیری است.

جورج کلونی در یادداشت امروز خود،‌ بابت عذرخواهی دیلی میل تشکر کرده و اضافه کرده است: "اما من هیچ وقت آن را نخواهم پذیرفت."