سود نت‌فلیکس دو برابر شده است

حق نشر عکس AP

شبکه اینترنتی نت‌فلیکس (Netflix) که بخش عمده‌ای از بازار پخش آنلاین فیلم و سریال را در آمریکا و چندین کشور دیگر در اختیار دارد٬ گفته که سودش با توجه به افزایش کاربرانش نسبت به سال پیش بیشتر شده است.

به گزارش نت‌فلیکس این شبکه در سه ماهه دوم امسال ۷۱ میلیون دلار سود کرده که دوبرابر سود همین بازه زمانی در سال گذشته است.

این شبکه می افزاید درآمدش در یک سال گذشته با حدود ۵۰ درصد افزایش به ۱.۲ میلیارد دلار رسیده است. سال گذشته درآمد این کمپانی ۸۳۷ میلیون دلار بوده است.

به گفته نت‌فلیکس در فاصله ای سه ماهه (بین ماه‌های مارس و ژوئن) یک میلیون و ۶۹۰ هزار کاربر دیگر عضو این شبکه شدند.

مجموع کاربران نت‌فلیکس در ۴۰ کشور جهان بالغ بر ۵۰ میلیون نفر است.

این شبکه علاوه بر خرید امتیاز پخش محصولات شرکت‌های دیگر٬ چندی است تهیه مجموعه‌های تلویزیونی را به شرکت‌های فیلمسازی سفارش می دهد٬ که در این شاخه کاری نیز موفق بوده است.

حق نشر عکس xinhua
Image caption خانه پوشالی از سریال موفق چند سال اخیر در آمریکا بوده است

مجموعه‌های محبوب و پرطرفدار ''خانه پوشالی" (House of Cards) با بازی کوین اسپیسی و "نارنجی همان سیاه است" (Orange is the New Black) از جمله محصولات انحصاری نت‌فلیکس است.

سال گذشته محصولات انحصاری این شبکه برای ۱۴ جایزه تلویزیونی امی نامزد شد و سه جایزه به دست آورد. امسال مجموعه‌های نت‌فلیکس برای ۳۱ جایزه نامزد شده است.

با این حال این شبکه اخیرا دچار مشکلاتی در ارتباط با شرکت های سرویس دهنده اینترنت در آمریکا شده است. از جمله ورایزن (Verizon) به دلیل کاهش سرعت دانلود ناشی از افزایش حجم استفاده از نت‌فلیکس، تقاضای پول بیشتری کرده است.

مطالب مرتبط