نمایش فیلم‌های مخملباف،‌ بنی‌اعتماد، بحرانی و قبادی در جشنواره ونیز

حق نشر عکس AP
Image caption آلبرتو باربرا، مدیر جشنواره ونیز

آلبرتو باربرا، مدیر هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم ونیز، در نشستی مطبوعاتی که امروز ۲۴ ژوئیه برگزار شد، فیلم های بخش مسابقه، خارج از مسابقه و افق‌ها را اعلام کرد.

جشنواره سینمایی ونیز روز ۲۷ اوت با نمایش فیلم "کبوترباز یا فضیلت غیرمنتظره نادانی" ساخته الخاندرو ایناریتو با بازی مایکل کیتون افتتاح خواهد شد.

همچنین بخش "افق ها"ی جشنواره با نمایش فیلم "پرزیدنت"، تازه‌ترین اثر محسن مخملباف، افتتاح می شود.

از میان ۵۵ فیلم منتخب جشنواره، ۲۰ فیلم در بخش اصلی برای دریافت جایزه شیر طلایی به رقابت می پردازند که از آن میان ۱۹ فیلم برای نخستین بار اکران جهانی می شوند. از جمله فیلم "قصه ها"، ساخته رخشان بنی اعتماد و "۹۹ خانه"،‌ ساخته رامین بحرانی، فیلمساز ایرانی- آمریکایی، که اندرو گارفیلد و لورا درن در آن بازی می کنند.

"شکار خوب" ساخته اندرو نیکول با بازی ایتان هاوک، "منگلهورن" (Manglehorn)، ساخته دیوید گوردون گرین با بازی آل پاچینو و هالی هانتر،‌ "پازولینی" ساخته ابل فرارا با بازی ویلم دافو، و "کات" ساخته فیت اکین، فیلمساز ترک -آلمانی از دیگر فیلم هایی است که برای دریافت شیر طلایی با هم رقابت خواهند کرد.

Image caption نمایی از فیلم پرزیدنت،‌ ساخته محسن مخملباف

در بخش خارج از مسابقه ۱۸ فیلم به نمایش در می آید که از جمله می توان به فیلم "چند کلمه با خدایان" اشاره کرد. در "چند کلمه با خدایان" فیلمسازان مختلفی از جمله بهمن قبادی، امیر کاستاریکا، میرا نایر و وارویک تورنتون، هفت فیلم کوتاه با موضوع خدا و مذهب را کارگردانی کرده اند.

در بخش "افق ها"، جز فیلم "پرزیدنت"،‌ ۱۶ فیلم دیگر نیز به نمایش در می آید.

"پرزيدنت" نوشته و ساخته محسن مخملباف در زمستان گذشته در كشور گرجستان فيلم برداری شد و در بهار امسال تدوين آن در لندن به پايان رسيد.

این فيلم محصول مشترك بریتانیا، گرجستان، آلمان و فرانسه است و شماری از بازيگران حرفه ای سينمای گرجستان در آن ايفای نقش كرده اند.

در جشنواره فیلم ونیز که تا روز ۶ سپتامبر ادامه خواهد یافت، مجموعا ۵۵ فیلم به نمایش در خواهد آمد.