جنتی: تفکیک جنسیتی نخواهیم داشت

حق نشر عکس ISNA

علی جنتی، وزیر ارشاد ایران گفته است که بر خلاف شایعات، این وزارتخانه قصد ندارد در کنسرت‌های موسیقی تفکیک جنسیتی را اجرا کند.

آقای جنتی در اجلاس سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها در خصوص طرح تفکیک جنسیتی گفت: "مجموعه فرهنگی دولت و کل دولت به هیچ‌عنوان با چنین موضوعی موافق نیست و ما چنین طرحی را اجرا نخواهیم کرد چراکه آن را برخلاف نظام خانواده می‌دانیم."

او افزود: "ما به تمام زیرمجموعه خود هم اعلام کرده‌ایم که در راستای سیاست‌های فرهنگی دولت حرکت کنند. دولت مخالف اینگونه تفکیک جنسیتی است و نمی‌شود در کنسرتی که برگزار می‌شود، بگوییم یک روز آقایان بروند و یک روز خانم‌ها، یا در خصوص نمایش فیلم ها این مساله را عنوان کنیم."

هفته گذشته پیروز ارجمند، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاداعلام کرد که طرح تفکیک جنسیتی در کنسرت ها از سوی وزارت ارشاد یا حتی "نیروهای فشار" پی‌گیری نمی‌شود بلکه "تصمیم نیروی انتظامی" است.

آقای ارجمند با ذکر اینکه "هر گونه تفکیک جنسیتی در کنسرت‌ها مورد تأیید ما نیست" گفت: "اگر قرار باشد کنسرتی با تفکیک جنسیتی برگزار شود اصلا آن کنسرت را برگزار نخواهیم کرد."

روزنامه شرق هم نوشته بود که اختلاف نظر بر سر تفکیک جنسیتی، به لغو کنسرت محسن یگانه، خواننده ایرانی در ارومیه منجر شد که قرار بود ۱۸ و ۱۹مرداد در ارومیه برگزار شود.

حق نشر عکس a
Image caption در هفته های گذشته بحث تفکیک جنسیتی در اماکن عمومی بارها مطرح شده است

در هفته های گذشته بحث تفکیک جنسیتی در اماکن عمومی بارها مطرح شده است.

از جمله محمدباقر قالیباف، شهردار تهران از اجرای تفکیک جنسیتی در شهرداری تهران و زیرمجموعه های این سازمان گفته است که این طرح مورد حمایت چهره‌های سرشناس اصولگرایان از جمله غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه، علی مطهری، نماینده مجلس، کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران و مرتضی طلایی عضو شورای شهر تهران قرار گرفته است.

'بی‌بی‌سی مجوز ندارد'

علی جنتی همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود صدور مجوز برای بازگشایی دفتر بی‌بی‌سی در تهران را تکذیب کرد و گفت: "هیچ مجوزی برای شبکه بی بی سی صادر نشده است و قرار نیست دفتر بی بی سی انگلیسی و عربی در تهران بازگشایی شود."

بی‌بی‌سی در حال حاضر خبرنگاری در ایران ندارد و فعالیت آن پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ به شدت محدود شد.

آخرین خبرنگار بی‌بی‌سی در تهران جان لاین بود که پس از این انتخابات به دستور دولت ایران مجبور به ترک این کشور شد.

پس از انتخابات جنجالی ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ و برپایی تظاهرات اعتراضی به نتیجه انتخابات، دولت ایران به طور گسترده آنچه را مداخله قدرت‌های خارجی در امور داخلی خود دانست، محکوم کرد و در این میان بریتانیا و بی‌بی‌سی را متهم به مداخله در امور داخلی ایران کرد.

مطالب مرتبط