اولین کنسرت کیت بوش پس از ۳۵ سال در لندن برگزار شد

حق نشر عکس rexfeature

کیت بوش خواننده‌ای که در اواخر دهه هفتاد میلادی با ترانه بلندی‌های بادگیر یک شبه در بریتانیا به شهرت رسید پس از ۳۵ سال برای اولین بار شامگاه سه شنبه اجرای زنده داشت. بلیت های این کنسرت در عرض پانزده دقیقه به فروش رفته‌ بودند.

تقاضا برای بلیت بقدری بود که برخی از سایت‌های فروش بلیت از کار افتادند و در حالی که در ابتدا پانزده اجرا در نظر گرفته شده بود بعدا هفت شب دبگر هم اضافه شد.

کالین پترسون خبرنگار بی‌بی‌سی می‌گوید بلیت کنسرت که ۱۳۵ پوند قیمت داشت در بازار سیاه به هزار پوند به فروش رفته بود.

کیت بوش فقط یک بار در ۲۰ سالگی، در سال ۱۹۷۹ اجرای زنده داشته است. در آن سال آخرین اجرای تور او در سالن آپولوی لندن برگزار شد.

حق نشر عکس b
Image caption پوستر رسمی کنسرت. گفته می‌شود او سه روز در یک حوضچه برای این عکس شناور بوده است

او که یکی از تاثیرگذارترین و اسرارآمیزترین هنرمندان بریتانیا است از هوادارانش خواست تا از ضبط تصویر یا عکاسی در این کنسرت‌ها خودداری کنند.

حق نشر عکس AFP.FISH PEOPLE.TREVOR LEIGHTON
Image caption کیت بوش برای خدماتش به موسیقی نشان سلطنتی دریافت کرده است

او هفته پیش در وب‌سایتش نوشته بود: "من خیلی دلم می‌خواهد که با شما بعنوان مخاطب در ارتباط قرار بگیرم نه بعنوان آی‌فون، آی‌پد یا دوربین."

این کنسرت با عنوان "پیش از سپیده‌دم" هم مثل کنسرت سال ۷۹ "تور زندگی" پر از جلوه‌های بصری تئاتری بود.

در اجراهای این دوره ترانه‌های آلبوم موج نهم، مجموعه‌ای از ترانه‌های آلبوم پرفروش "سگ‌های شکاری عشق" (Hounds of Love) که در سال ۱۹۸۵ منتشر شد در اجرای اخیر گنجانده شده بود.

کیت بوش که ۵۶ سال دارد در سال ۱۹۷۸ با انتشار ترانه "بلندی های بادگیر" که از رمان امیلی برونته الهام گرفته شده بود به صدر جدول پرفروش های بریتانیا رسید.

نخستین آلبوم او "لگد درون" (The Kick Inside) بیش از یک میلیون نسخه به فروش رفت.

کیت بوش دومین ترانه این آلبوم را به نام "مردی با بچه‌ای در چشمهایش" (The Man With The Child in His Eyes) زمانی که هنوز مدرسه می رفت نوشته بود.

در همان سال او آلبوم دیگری منتشر کرد با نام شیردل (Lionheart) که ترانه های معروف "وای" (Wow) و "فیلم ترسناک" (Hammer Horror) بود.

Image caption کیت بوش صدایی منحصر بفرد و تاحدی کودکانه و اجراهایی تئاتری دارد

بوش در سال ۱۹۸۵ بسیار پرکار بود و پنج آلبوم موسیقی منتشر کرد اما از آن به بعد طرفدارنش باید بیشتر منتظر می مانند تا کار جدیدی از او بشنوند.

"هوایی" (Aerial) دوازده سال بعد از آلبوم کفش های قرمز (The Red Shoes) منتشر شد و در رده بندی شماره دوی بریتانیا شد.

دو آلبوم بعدی در سال ۲۰۱۱ منتشر شدند، "پنجاه واژه برای برف" (50Words For Snow) و "کات کارگردان" که در واقع اجراهای جدیدی از آلبوم های "دنیای نفسانی" (The Sensual World) و "کفش های قرمز" بود.

درباره غیبت طولانی او از اجرای زنده شایعات زیادی وجود دارد از جمله ترس او از پرواز و نیز مرگ یکی از عوامل صحنه در یک اجرای تمرینی برای تور قبلی.

مطالب مرتبط