جورج کلونی درباره شنود تلفنی فیلم می‌سازد

حق نشر عکس pa
Image caption جورج کلونی که یکی از مشهورترین بازیگران سینماست، در دنیای کارگردانی هم موفق بوده است

جورج کلونی، کارگردان و بازیگر آمریکایی درباره رسوایی شنود تلفنی در بریتانیا که منجر به بسته شدن یکی از پرتیراژترین نشریات این کشور شد، کارگردانی فیلمی را آغاز می‌کند.

او این فیلم را بر اساس کتابی که نیک دیویس، روزنامه‌نگار روزنامه گاردین نوشته، خواهد ساخت.

چند سال پیش جنجال بر سر بحران شنود تلفنی توسط روزنامه‌نگاران به بسته شدن روزنامه "نیوز آو د ورلد"(The News of the World)، از زیر مجموعه‌های امپراتوری رسانه‌ای روپرت مرداک و طرح سوالات اساسی‌تر درباره قوانین مطبوعاتی، مالکیت رسانه‌ای، پلیس و رابطه میان سیاستمداران و روزنامه‌نگاران منجر شد.

این جنجال با انتشار این خبر آغاز شد که هفته‌نامه "نیوز آو در ولد" برای تهیه خبر و گزارش، پیام‌های تلفنی افراد صاحب نام را به طور غیرقانونی شنود می‌کرده است.

چهره‌های سرشناس سینما و تلویزیون، اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا و سیاستمداران از جمله قربانیان شنود تلفنی بودند.

حق نشر عکس PA
Image caption نیوز آو د ورلد پرفروش ترین هفته نامه عامه پسند روز یکشنبه در بریتانیا بود

نیوز آو د ورلد پرفروش‌ترین هفته نامه عامه پسند روز یکشنبه در بریتانیا بود که به پوشش اخبار زندگی شخصیت‌های معروف شهرت داشت.

کلونی می‌گوید که این ماجرا همه آنچه یک داستان باید داشته باشد را دارد؛ "دروغ، فساد و حق السکوت".

قرار است فیلمبرداری این فیلم سال آینده آغاز شود.

نیک دیویس کتابش را که نتیجه شش سال تحقیق درباره نیوز کورپوریشن (شرکت مادر این هفته‌نامه بریتانیایی) و نیوز اینترنشنال بود، اوایل سال جاری میلادی منتشر کرد.

جورج کلونی که یکی از مشهورترین بازیگران سینماست، در دنیای کارگردانی هم موفق بوده است. "شب بخیر و به سلامت" یکی از ساخته‌های اوست که برایش نامزدی اسکار بهترین کارگردانی را در سال ۲۰۰۶ به ارمغان آورد.

موضوعات سیاسی همواره از علایق این بازیگر و کارگردان ۵۳ ساله بوده است. نیمه مارس (کارگردان- بازیگر)، سریانیا (بازیگر) و آرگو (تهیه کننده) از جمله فیلم‌های از این دست بوده است.

مطالب مرتبط