رمان تازه جیمز باند را آنتونی هوروویتز می‌نویسد

حق نشر عکس Getty

آنتونی هوروویتز، نویسنده رمان های پرفروش جاسوسی، از سوی بنیاد یان فلمینگ به نگارش رمان جدیدی از جیمز باند دعوت شده است.

این کتاب که در حال حاضر عنوان "پروژه یک" را دارد، در سال های دهه ۱۹۵۰ رخ می دهد و حاوی طرحی از فلمینگ است که تاکنون دیده نشده است.

آقای هوروویتز گفته که قهرمان فلمینگ تاثیر عمیقی بر زندگی او گذاشته و افزوده است: "این کتابی است که من حتما باید بنویسم."

اثر نادیده فلمینگ قسمتی از طرح یک سریال تلویزیونی جیمز باند است که هرگز ساخته نشده است. در این قسمت مامور ۰۰۷ به مسابقه موتورسواری می رود.

یان فلمینگ عنوان این طرح را "قتل پشت فرمان" گذاشته بود. ماجراهای این مسابقه نقطه آغاز رمان هوروویتز است که روز ۸ سپتامبر ۲۰۱۵ منتشر خواهد شد.

آنتونی هوروویتز ۵۹ ساله که در میان دریافت کنندگان مدال سلطنتی سال نو بوده است، گفت: "وقتی بنیاد فلمینگ از من خواست که رمان تازه ای از جیمز باند بنویسم، چطور می توانستم این پیشنهاد را رد کنم؟"

"چالش بزرگی است... ولی داشتن مواد اصلی و منتشرنشده ای از فلمینگ، انگیزه ام بوده است."

جسی گریماند، خواهرزاده نویسنده، می گوید: "در سال های دهه ۱۹۵۰ یان فلمینگ طرح چند اپیزود را برای سریال تلویزیونی جیمز باند نوشت. ولی هیچ چیزی ساخته نشد و او سرانجام بیشتر این طرح ها را تبدیل به داستان های کوتاهی کرد که در دو مجموعه "فقط برای چشم هایت" و "آفتاب های زنده روزانه" منتشر شده است."

به گفته او "با این حال چند طرح وجود دارد که او هیچ وقت استفاده نکرد و تا الان جایی منتشر یا ساخته نشده است."

"آنتونی هوروویتز همان قدر فیلمنامه نویس فوق العاده ای است که رمان نویس فوق العاده ای، و بنابراین فکر کردیم که هیجان انگیز خواهد بود اگر ببینم او با یکی از این طرح ها چه خواهد کرد."

آنتونی هوروویتز که در سال ۲۰۱۱ شرلوک هولمز را در رمانش "خانه ابریشم" زنده کرد، جدیدترین نویسنده از میان نویسندگان برجسته ای است که رمان های تازه ای از جیمز باند نوشته اند.

سباستین فالکز، جفری دیور و ویلیام بوید تاکنون رمان های رسمی تازه ای از باند نوشته اند و چارلی هیگسن هم مجموعه رمانی با عنوان "باند جوان" نوشته است که درباره نوجوانی این شخصیت مشهور است.