رفع اتهام از فیل راد، عضو برجسته گروه موسیقی ای‌سی/ دی‌سی

حق نشر عکس AFP
Image caption فیل راد در دادگاهی در نیوزلند

دادستانی نیوزلند اعلام کرده است که اتهام فیل راد، نوازنده درامز گروه موسیقی ای‌سی/دی‌سی (AC/DC) در ارتباط با توطئه برای قتل رفع شده است. اما او هنوز با اتهام در اختیار داشتن مواد مخدر و تهدید به قتل مواجه است.

وکیل او گفته است که دادستانی به دلیل نداشتن شواهد کافی، کمتر از ۲۴ ساعت پس از حضور فیل راد در دادگاه اعلام کرد که اتهامات او رفع شده است.

پل می‌بی، وکیل مدافع آقای راد گفت که این اتهام هیچ‌گاه نباید مطرح می شد. او اضافه کرد که موکلش در اثر ادعاهای مطرح شده و نحوه پوشش جنجال برانگیز رسانه ها "بی اندازه" آسیب دیده است.

آقای می‌بی گفت که اتهامات فیل راد در ارتباط با داشتن مواد مخدر "خفیف" است و در ارتباط با اتهام "تهدید به مرگ" که مجازات آن حداکثر ۷ سال حبس در زندان است، از خود دفاع خواهد کرد.

پیشتر گروه ای‌سی/ دی‌سی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که برنامه تور کنسرت های این گروه تغییری نخواهد کرد.

روز گذشته، پنجشنبه ۶ نوامبر، خانه این نوازنده ۶۰ ساله در نیوزلند مورد یورش پلیس قرار گرفت و سپس او در دادگاه حضور یافت.

او با قرار وثیقه آزاد شد اما به او گفته شده بود که در مورد اتهام توطئه به قتل نباید با کسی صحبت کند.

حق نشر عکس x
Image caption کنسرت ای‌سی/ دی‌سی در ۲۰۰۳

اما امروز جمعه، گرگ هولیستر جونز، دادستان پرونده گفت که پس از بررسی پرونده، دفتر دادستانی به این نتیجه رسیده است که "به دلیل کمبود شواهد اتهام توطئه به قتل پیگیری نخواهد شد."

جان دانیسون، خبرنگار بی‌بی‌سی در سیدنی می گوید که رفع اتهام از آقای راد موجب شرمساری پلیس نیوزلند می شود.

آقای راد قرار است در ۲۷ نوامبر ( چند روز قبل از انتشار آلبوم جدید گروه) مجددا در دادگاه حضور یابد.

فیل راد استرالیایی، در سال ۱۹۸۳ از گروه اخراج شد اما در سال ۱۹۹۴ دوباره به آن پیوست. البته غیبت او در پوستری که اخیرا در وبسایت رسمی گروه منتشر شده است به سوال‌هایی در مورد ادامه حضور او در گروه دامن زده است.

جریان مستقیم و متناوب

گروه هارد راک ای‌سی/ دی‌سی یکی از پر درآمدترین گروه‌ها در تاریخ موسیقی است.

ای‌سی/ دی‌سی موفقترین گروهی است که تاکنون شهرتش از استرالیا به سراسر جهان صادر شده است.

این گروه با ترانه های شاخصی از قبیل بزرگ‌راهی به جهنم (Highway to Hell)، من را تمام شب لرزاندی (You Shook Me All Night Long)، بازگشت به سیاهی (Back In Black)، کارهای کثیف در ازای دستمزدی کم (Dirty Deeds Done Cheap) و زنگ‌های جهنم (Hell's Bells) به شهرت جهانی دست یافتند.

این گروه توسط دو برادر مالکوم و انگس یانگ در سال ۱۹۷۳ تشکیل شد.

عنوان این گروه مخفف عباراتی است که در زبان انگلیسی برای جریان مستقیم و جریان متناوب برق (AC/DC) به کار می رود و به همین دلیل لوگوی گروه علامت رعد و برق است.

انگس، نوازنده اصلی گیتار به پوشیدن لباس‌های پسر بچه‌های مدرسه‌ای شهرت دارد و هنوز هم در کنسرت‌هایش همین لباس‌ها را به تن می کند.

این دو برادر تا همین اواخر تنها اعضای باقیمانده از گروه اولیه بودند. مالکوم یانگ که گفته می‌شود با بیماری زوال عقل (دمنشا) دست و پنجه نرم می‌کند، گروه را در اویل سال جاری ترک کرد.

از زمان تشکیل گروه تاکنون ده‌ها عضو جدید به آن پیوسته و آن را ترک کرده اند، از جمله بن اسکات خواننده گروه که در سال ۱۹۸۰ در اثر مسمومیت با الکل در گذشت.

مطالب مرتبط