پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

معراج و مهراب: می‌رویم تا برگردیم

در دهه گذشته بازار موسیقی ایرانی دچار تحول بزرگی شده. افزایش شبکه‌های ماهواره‌ای موسیقی بیست و چهارساعته و باز شدن راه برای پخش نماهنگ از یک سو و پدیده دریافت و شنود موسیقی به شکل MP3 و امکان کپی و رد و بدل شدن الکترونیکی آن از سوی دیگر کار خوانندگی را هم مشکل و هم آسان کرده.

خوانندگان باسابقه که روزی از طریق کاست و سی‌دی بر شمار شنونده‌هاشان افزوده می‌شد و صدا و شعر و آهنگ‌شان ملاک محبوبیت‌شان بود، حالا مجبور شده‌اند با نماهنگ‌ خود را بازآفرینی کنند و از طرف دیگر این امکانات جدید راه را برای خوانندگان تازه‌کار باز کرد تا که بی‌واسطه خودی نشان دهند و یکشبه ره صدساله بروند.

در این میان دو برادر به نام‌های مهراب و معراج که بین ایران و بریتانیا در رفت و آمد هستند و زندگی بین جوانان ایران و مهمانی‌ها را در نماهنگ‌هاشان به تصویر می‌کشند، هنوز پا به عرصه نگذاشته تصمیم گرفتند که به کار خود پایان دهند. در مصاحبه‌ای با بهزاد بلور، معراج از مشکلات هم‌نسلانش می‌گوید که می‌خواهند در بیرون از ایران، برای مخاطبان داخل ایران ، موسیقی بسازند.

اين گفتگو چهارم آذرماه در چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی پخش شد.

چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۶ تا ۸ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای دریافت دیگر برنامه‌های رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به صفحه رادیو مراجعه کنید.