پسربچگی، جایزه اصلی منتقدان فیلم نیویورک را گرفت

حق نشر عکس AP
Image caption به گفته لینکلیتر، پسربچگی فقط درباره بالغ شدن بچه ها نیست بلکه والدین آنها نیز همراه آنها به بلوغ فکری می رسند

فیلم سینمایی پسربچگی (Boyhood) که ساخت آن حدود ۱۲ سال طول کشید، جایزه اصلی حلقه منتقدان فیلم نیویورک را به دست آورد.

این فیلم علاوه بر به دست آوردن جایزه بهترین فیلم، جوایز بهترین کارگردان (ریچارد لینکلیتر) و بهترین بازیگر نقش مکمل زن (پاتریسیا آرکت) را نیز دریافت کرد.

تیموتی اسپال، بازیگر بریتانیایی برای بازی در فیلم آقای ترنر برنده جایزه بهترین بازیگر مرد و ماریون کوتیار برای بازی در فیلم‌های مهاجر و دو روز، یک شب برنده جایزه بهترین بازیگر زن در جوایز حلقه منتقدان فیلم نیویورک شدند.

جوایز حلقه منتقدان فیلم نیویورک یکی از جوایز مهم آمریکایی است که پیش‌درآمدی برای جوایز اسکار نیز به شمار می‌رود.

قرار است جوایز برندگان ۵ ژانویه در نیویورک اهدا شود.

'پسربچگی'

تازه ترین ساخته لینکلتر فیلمی داستانی به شیوه ای مستند گونه است که زندگی پسربچه ای اهل تگزاس به نام میسون (با بازی اِلار کولترین) را طی یک دوره زمانی ۱۲ ساله (۶ تا ۱۸ سالگی) تصویر کرده است.

فیلم از ۶ سالگی میسون و خواهرش سامانتا شروع می شود که با مادر مجردشان زندگی می کنند. مادری که از پدرشان جدا شده و حالا به تنهایی مسئولیت بزرگ کردن بچه ها را به عهده گرفته و با مردهای متعددی ارتباط برقرار می‌کند که پس از مدتی او را رها می‌کنند و پیِ کار خود می‌روند.

بیشتر بخوانید: از کودکی تا بلوغ؛ نگاهی به فیلم 'پسربچگی'

لینکلیتر، دو بار برای فیلم های پیش از غروب و پیش از نیمه شب، نامزد دریافت اسکار بهترین فیلمنامه شده است.

حق نشر عکس Getty
Image caption لینکلیتر، دو بار برای فیلم های پیش از غروب و پیش از نیمه شب، نامزد دریافت اسکار بهترین فیلمنامه شده است

این کارگردان ۵۴ ساله همچنین دو بار جایزه خرس نقره‌ای بهترین کارگردانی را از جشنواره فیلم برلین برای فیلم های پیش از غروب و پسر بچگی دریافت کرد.

حلقه منتقدان فیلم نیویورک در سال ۱۹۳۵ بنیاد گذشته شد و اعضای آن را نویسندگان سینمایی مجلات، روزنامه‌ها و وبسایت‌ها تشکیل می‎دهند.