پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

شهره بیگی کیست؟

نزدیک به دو دهه است که پای ستاره‌گان پاپ ایران به دوبی باز شده است.

با کمرنگ شدن رونق کنسرتهای ایرانی در این شهر که مقصر اصلیش را بالا رفتن نرخ دلار و رکود اقتصادی کشور می‌دانند، کاباره‌ها و کلوپ‌های شب‌نشینی ایرانیان شلوغ‌تر از قبل شده است.

در این میان هم بسیاری از همان ستاره‌گان که روزی در استادیوم‌های چند هزار نفره اجرا داشتند، اکنون چندین شب در کاباره‌ها برنامه اجرا می‌کنند.

شهر دوبی در امارات متحده عربی بالاترین تمرکز کلوپ‌ها و کاباره‌های ایرانی دنیا را دارد و برای بسیاری از ایرانیان مسافر تفریحگاهی است که می‌توانند شبی را در آن خوش باشند.

صحنه این کلوپ‌ها برای بسیاری از هنرمندان داخل ایران بخصوص خواننده‌های زن که جواز پخش نمی‌گیرند، سکویی است که از طریقش می‌توانند برای همگان بخوانند و توان هنر خود را مهک بزنند.

این کاباره‌های ایرانی در اصل سالن‌های رقص یا دیسکوهای هتل‌های دوبی هستند، که به کاباره تبدیل شدند و هر شب هفته برنامه دارند بجز ماه رمضان.

در میان خواننده‌گان محلی اما چهره‌هایی شکوفا شده، یکی از آنها شهره بیگی نام دارد که البته نسبتی هم با سامی بیگی ندارد.

او حدود بیست سالی است در کلوپ‌های متعدد می‌خواند.

بهزاد بلور در سفر اخیرش به دوبی که برای ضبط برنامه شب یلدا رفته بود شهره بیگی را در کلوپ پاتوق ملاقات می‌کند و از جو اجراهای دیر وقت و هدف آینده او می‌پرسد.

شهره بیگی یکی از چهره های مهمان برنامه تلویزیونی شب یلدای بی بی سی خواهد بود که یکشنبه شب ۳۰ آذر ساعت ۹ و ۱ بعد از نیمه شب ، پخش می‌شود.

این گفتگو در چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی، ۲۵ آذر ۱۳۹۳ پخش شده است.

برای دریافت برنامه‌های رادیویی می‌توانید به صفحه رادیو مراجعه کنید.