جایزه انجمن ملی منتقدان آمریکا به فیلم ژان لوک گدار رسید

حق نشر عکس Credit Kino Lorber Inc
Image caption فیلم خداحافظی با زبان به صورت سه‌بعدی نمایش داده می‌شود

انجمن ملی منتقدان فیلم آمریکا جایزه بهترین فیلم سال ۲۰۱۴ را به فیلم خداحافظی با زبان، ساخته و نوشته ژان لوک گدار فیلمساز فرانسوی داد.

داستان اولین فیلم سه‌بعدی این کارگردان نامدار ۸۴ ساله درباره سگی است که در مرکز رابطه یک مرد مجرد و یک زن متاهل قرار می‌گیرد.

خداحافظی با زبان، پیش از این جایزه هیئت داروان جشنواره کن ۲۰۱۴ را به صورت مشترک با یک فیلم دیگر به دست آورده بود.

ریچارد لینک‌لیتر، کارگردان فیلم تحسین‌شده پسربچگی در چهل و نهمین مراسم اهدای جوایز انجمن ملی منتقدان فیلم آمریکا توانست جایزه بهترین کارگردان را کسب کند .

جایزه بهترین فیلمنامه در این مراسم به وس اندرسون به خاطر نوشتن فیلمنامه هتل بزرگ بوداپست رسید.

تیموتی اسپال برای نقش‌آفرینی در فیلم آقای ترنر به عنوان بهترین بازیگر مرد معرفی شد و ماریون کوتیار برای بازی در فیلم بلژیکی دو روز، یک شب ساخته برادران داردن برنده بهترین بازیگر زن انجمن ملی منتقدان فیلم آمریکا شد.

حق نشر عکس AP
Image caption پاتریشیا آرکوئت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برای فیلم پسربچگی گرفت

جوایز بهترین نقش مکمل زن و مرد هم به ترتیب به پاتریشیا آرکوئت برای بازی در پسربچگی و جی‌کی سیمونز برای ایفای نقش یک معلم سختگیر موسیقی در فیلم ویپلش رسید.

فیلم همشهری‌چهار که داستان ادوارد اسنودن و رسوایی شنود و تجسس آژانس امنیت ملی آمریکا را روایت می‌کند، جایزه بهترین فیلم غیر داستانی انجمن ملی منتقدان آمریکا را گرفت.

این انجمن از ۵۹ نفر از منتقدان رسانه‌های عمده در سرتاسر آمریکا تشکیل شده و از جمله انجمن‌های سینمایی است که جوایز آن به عنوان پیش‌درآمدی برای اسکار (آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا) در نظر گرفته می‌شود.

مراسم اهدای جوایز اسکار امسال روز ۲۲ فوریه (سوم اسفند) برگزار می‌شود.