تجمع دوباره معترضان به برگزاری کنسرت گروه لیان در بوشهر

حق نشر عکس e

بر اساس گزارش‌ها از ایران، ده‌ها نفر در بوشهر به دلیل برگزاری کنسرت گروه لیان در این شهر مقابل استانداری دست به اعتراض زدند و خواهان برکناری مقام‌های مسئول شدند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) این گروه که حدود ۲۰۰ نفر بودند، بعد از ظهر روز دوشنبه، ۱۵ دی، با در دست داشتن پلاکاردهای اعتراض آمیز خواهان برکناری استاندار، مدیرکل ارشاد استان بوشهر و استیضاح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شدند.

در این تجمع محمدرضا فکوری، رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر بوشهر، با خواندن بیانیه‌ای اقدام استاندار بوشهر برای برگزاری این کنسرت را "بی تدبیری" خواند و گفت: "نمایندگانی از این جمع اعتراضی حزب الله به بیوت مراجع تقلید در قم و بیت رهبری اعزام شده و پیگیر دیدار با وزیر کشور برای تشریح هنجارشکنی‌ها در بوشهر و بی‌تدبیری استاندار در خصوص اعتراض به کنسرت موسیقی و دستور به برخورد نیروی انتظامی خواهند شد."

حق نشر عکس s

روز جمعه ۱۲ دی کنسرت گروه موسیقی محلی "لیان" در بوشهر به رغم اعتراض عده‌ای که خود را "مردم متدین و طلاب و دانشجویان بوشهر" لقب داده بودند و خواهان لغو این کنسرت بودند، با دخالت نیروی انتظامی در این شهر برگزار شد.

بر اساس گزارش سایت موسیقی ما، مدتی بعد و با "دستور استاندار و ورود جدی‌تر نیروی انتظامی، این افراد متفرق شدند" و سرانجام سانس دوم کنسرت گروه لیان برگزار شد.

در سال های اخیر،‌ شماری از کنسرت های موسیقی در شهرستان های ایران با وجود داشتن مجوز از سوی وزارت ارشاد، به دلایل مختلفی از جمله اعتراضات گروه های تندرو و تصمیم گیری مقام های محلی، پیش از اجرا لغو شده است.

دخالت پلیس برای برگزاری این کنسرت، در تاریخ برگزاری کنسرت های موسیقی در جمهوری اسلامی ایران کمتر سابقه داشته است.

مطالب مرتبط