پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

نوازنده حرفه‌ای یک‌دست پیانو: گفتند هیچوقت موفق نخواهم شد

نیک مک‌کارتی که تنها یک دست دارد، در دوران نوجوانی، در پی راه یافتن به دانشکده‌ای ویژه پیانیست‌های جوان بود، ولی حتی نتوانست در آزمون اولیه‌ای که معمولا از داوطلبان گرفته می‌شود، شرکت کند.

در آن زمان، به او گفته شد که هیچوقت در این عرصه موفق نخواهد شد و "چون فقط یک دست دارد، همیشه در عرصه نواختن پیانو از دیگران عقب خواهد ماند، برای همین، بهتر است که وقت خودش و دیگران را تلف نکند."

اما نیک مصمم بود که بلندپروازی‌های خود را به عرصه ظهور برساند و اکنون، او اولین نوازنده پیانو با یک دست است که از کالج سلطنتی موسیقی لندن، یکی از معتبرترین آکادمی‌های آموزش موسیقی، فارغ التحصیل شده است.

این ویدئو بخشی از اجرای او در استودیوی بی‌بی‌سی و صحبت‌های او درباره مسیری است که برای رسیدن به جایگاه کنونی خود، پشت سر گذاشته است.

او گفت که در ۱۴ سالگی و بعد از شنیدن اجرای یکی از دوستانش از یکی از آثار بتهوون، به نواختن پیانو علاقه‌مند شد و از همان زمان، تمرین را در خانه شروع کرد: "عادت داشتم که قطعه‌های کلاسیک را از رادیو گوش کنم، یک روز که با کیبورد الکتریک در اتاقم تمرین می‌کردم، پدرم از طبقه پایین فریاد زد که نیک! صدای رادیو را کم کن. وقتی جواب دادم که خودم در حال تمرین هستم، برای لحظاتی در خانه سکوت برقرار شد و چند دقیقه بعد پدرم به اتاقم آمد و پرسید که آیا می‌خواهم من را به کلاس پیانو بفرستند؟"