فهرست نامزدهای جوایز سینمایی اسکار تا ساعتی دیگر اعلام می شود

حق نشر عکس ncrdt

امروز پنجشنبه ۱۵ ژانویه نامزدهای جوایز اسکار ۲۰۱۵ معرفی می شود.

انتظار می رود هنرمندان بریتانیایی امسال حضور پررنگی در میان نامزدها داشته باشند.

ادی ردمین، برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد برای بازی در فیلم تئوری همه چیز که روایتگر زندگی استیون هاوکینگ است، احتمالا در فهرست نامزدهای بهترین بازیگر مرد خواهد بود.

بندیکت کامبربچ، دیوید اویلو،‌ فلیسیتی جونز،‌ رزاموند پایک و کیرا نایتلی از دیگر بریتانیایی هایی اند که احتمال نامزدی آنها در رشته های بازیگری می رود.

نامزدهای جوایز اسکار ۲۰۱۵ امروز ساعت ۱۳:۳۰ به وقت گرینویچ در بورلی هیلز لس آنجلس اعلام می شود.

بیشتر بخوانید: ۲۰ فیلم مطرح امسال

بر اساس سیستم رای گیری فعلی، فهرست نامزدهای رشته بهترین فیلم، بین ۵ تا ۱۰ فیلم خواهد بود. در سه سال گذشته، هر سال ۹ فیلم به این فهرست راه یافتند.

در فهرست نامزدهای جایزه اسکار بهترین فیلم احتمالا فیلم های بردمن، پسربچگی، کمدی هتل بزرگ بوداپست،‌ تئوری همه چیز و بازی تقلید حضور خواهند داشت.

سلما، ویپلش، تک تیرانداز آمریکایی و فاکسکچر از دیگر شانس های این فهرست اند.

دو فیلم پسربچگی و هتل بزرگ بوداپست برندگان اصلی جوایز گلدن گلوب امسال هم بودند که یکشنبه شب در لس آنجلس برگزار شد.

بیشتر بخوانید:‌ برندگان جوایز سینمایی گلدن گلوب

کارولین فراست، دبیر سرویس سرگرمی هافینگتن پست بریتانیا می گوید رقابت های امسال به نظر خیلی تنگاتنگ خواهد بود و احتمالا شماری از فیلم هایی که تا مدتی پیش محبوب بودند، به این فهرست راه نمی یابند.

فیلم هایی مثل سلما، میان ستارگان و Unbroken که ابتدا به نظر می رسید در اسکار از شانس زیادی برخوردارند، حالا جای خود را به فیلم های جالب تر و منحصربه فردتری مثل پسربچگی،‌ بردمن و هتل بزرگ بوداپست داده اند.