تک‌تیرانداز آمریکایی در صدر جدول پرفروش‌ترین‌های سینماهای آمریکا قرار گرفت

حق نشر عکس 1
Image caption بردلی کوپر برای تک تیرانداز آمریکایی نامزد اسکار شده است

"تک‌تیرانداز آمریکایی" ساخته کلینت ایستوود با فروشی حدود ۹۰ میلیون دلار در صدر جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته گذشته سینماهای آمریکا قرار گرفت.

این فیلم که هفته پیش برای شش جایزه اسکار نامزد شده با این فروش توانست رکورد پرفروش‌ترین فیلمی که اکران آن در ماه ژانویه آغاز شده را نیز بشکند.

بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اصلی مرد و بهترین فیلمنامه اقتباسی از جمله بخش‌هایی است که تک‌تیرانداز آمریکایی در آنهاشانس به دست آوردن اسکار دارد.

بردلی کوپر بازیگر این فیلم جنگی که بر اساس داستانی واقعی ساخته شده، برای سومین بار پی‌درپی است که نامزد اسکار می‌شود.

این فیلم از نظر فروش موفق‌ترین فیلم کلینت ایستوود پس از گران تورینو (۲۰۰۸) به شمار می‌رود و تاکنون بیش از دو برابر پیش بینی کمپانی سازنده فیلم فروش داشته است.

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption حلقه‌دار عروسی

کمدی "حلقه‌دار عروسی" (The Wedding Ringer) هم با فروشی حدود ۲۳ میلیون دلار در رده دوم پرفروش‌های تعطیلات آخر هفته گذشته قرار گرفت.

این فیلم با بازی کوین هارت داستان دامادی است که برای شب عروسی‌اش ساقدوش کرایه می‌کند.

فیلم کودکان پدینگتون با بازی نیکول کیدمن در رده سوم این جدول قرار گرفت و قسمت سوم ربوده شده (Taken) که هفته پیش در صدر جدول قرار داشت این هفته به رده چهارم سقوط کرد.

سلما که درباره لوتر کینگ است هم در رده پنجم جا گرفت.

بخش عمده‌ای که از موفقیت این فیلم‌های در فروش، شلوغی سینماها به دلیل تعطیلات سه روزه مارتین لوتر کینگ در آمریکا بوده است.

اعلام نامزدهای اسکار هم در فروش برخی از فیلم‌ها بی‌تاثیر نبوده است. از جمله هشت نامزدی بازی تقلید باعث شد که این فیلم بتواند رده ششم را این هفته همچنان حفظ کند.