پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

مشفق کاشانی؛ مرگ در محفل یاران

عباس کی‌منش ملقب به مشفق کاشانی، رئیس هیات مدیره انجمن شاعران ایران، دیروز در سن ۸۹ سالگی به علت عارضه قلبی در تهران درگذشت.

به گزارش وب‌سایت انجمن شاعران ایران، مشفق کاشانی در جریان سخنرانی و شعرخوانی در مراسم تولد سهیل محمودی دیگر شاعر ایرانی که در این انجمن در حال برگزاری بود از حال رفت و در بیمارستان به دلیل نارسایی قلبی جان سپرد.

در این مراسم شاعرانی مانند ساعد باقری، فاطمه راکعی و افشین علاء، همچنین محمود دعایی مدیر مسول روزنامه اطلاعات، و همینطور محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین ایران شرکت داشتند.

در این مراسم آقای کاشانی خاطراتی از زمان کار در رادیو و همکاری با شاعرانی مثل قیصر امین‌پور تعریف کرد و پس از خواندن یک رباعی برای سهیل محمودی دچار حمله قلبی شد.

نازنین جاوید، مجری برنامه چشم انداز بامدادی، گفتگویی داشت با رضا محمدی، شاعر و پژوهشگر شعر معاصر فارسی، ساکن لندن، که درسال‌های زندگیش در تهران با مشفق وکاشانی و شعرش آشنا شد . ابتدا از او خواست که مشفق کاشانی و شعر او را توصیف کند.

این برنامه روز ۲۹ دی ۱۳۹۳ (۱۹ ژانویه ۲۰۱۵) در چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی پخش شده‌ است.

چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‎سی از ساعت ۶ تا ۸ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر برنامه‌های شنیداری ما، به صفحه رادیو مراجعه کنید.