پایان جشنواره تئاتر فجر بدون برنده اصلی

حق نشر عکس Isna

سی و سومین دوره جشنواره تئاتر فجر که از اول بهمن آغاز شده بود با اهدای جایزه به برگزیدگان شامگاه یکشنبه ۱۲ بهمن به کار خود پایان داد.

در مراسم اختتامیه که در تالار وحدت برگزار شد از برگزیدگان بخش‌های تئاتر خیابانی، تازه‌های تئاتر ایران و بخش مسابقه بین‌الملل با اهدای جایزه تقدیر شد.

با این حال هیئت داوران برای جایزه بزرگ سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر، هیچ گزینه‌ای را معرفی نکرد. تا پیش از این سابقه نداشت که مهمترین جایزه این جشنواره به کسی داده نشود.

_____________________________________________________________________________

بیشتر بخوانید

جشنواره تئاتر فجر؛ ده نمایشی که باید دید

جشنواره تئاتر فجر؛ جنجالی که یک پوستر به‌راه انداخت

وضعیت سالن‌های نمایشی تهران در آستانه جشنواره تئاتر فجر

_____________________________________________________________________________

علی جنتی، وزیر ارشاد و اردشیر صالح‌پور از سخنرانان در مراسم اختتامیه بودند که به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا طولانی شدن سخنرانی آنان با اعتراض حاضران در تالار رو به رو شد.

آقای جنتی در بخشی از سخنان خود گفت: "باید اعتراف کرد این سال‌ها حامی این هنر نبودیم و آن را در مظلومیتش رها کردیم. تئاتر شایسته بی‌مهری نیست و جابه‌جایی افراد نباید بر آن تأثیر داشته باشد"

در بخشی از این مراسم از بدرالسادات برنجانی، احمد سپاسدار، حسینعلی طباطبایی و جعفر والی از پیشکسوتان تئاتر ایران قدردانی شد.

نی‌نی اخاذه و مداد رنگی، نگرانم، نبش کوچه بن‌بست، از ۵۹ تا چند؟، بیرون پشت در و هم هوایی از نمایش‌های مطرح این دوره بودند که در بخش‌های مختلف جوایزی گرفتند.

فهرست کامل برندگان جشنواره تئاتر فجر

مطالب مرتبط