نتفلیکس وارد کوبا شد

حق نشر عکس Getty

شبکه پخش اینترنتی نتفلیکس از امروز (دوشنبه، ۹ فوریه) در دسترس شهروندان کوبایی خواهد بود.

نتفلیکس از نخستین کمپانی‌های آمریکایی است که پس از اعلام خبر عادی شدن روابط دو کشور وارد بازار کوبا می‌شود.

قرار است نرخ اشتراک برای شبکه مانند آمریکا باشد (۷.۹۹ دلار برای یک ماه)، اما هنوز بسیاری از کاربران اینترنت در کوبا برای پرداخت بین المللی با مشکل مواجه هستند . مهمتر اینکه اینترنت پرسرعت که نیاز اولیه دیدن برنامه‌های نتفلیکس است در اختیار هر کاربری در کوبا نیست.

اعطای مجوز به شرکت‎های ارتباطاتی برای راه‌اندازی و توسعه اینترنت پرسرعت بخشی‌ از بهبود روابط اقتصادی کوبا و آمریکا خواهد بود.

بر اساس وبسایت "اینترنت لایو استتز" فقط ۲۷ درصد (در ایران: ۲۸ درصد) از جمعیت ۱۱ میلیونی کوبا به اینترنت دسترسی دارند که بخش کوچکی از این تعداد می‌توانند از طریق وای‌فای به اینترنت وصل شوند.

رید هیستینگز، مدیرعامل و از بنیانگذاران نتفلیکس درباره حضور این شبکه در کوبا گفته است: "ما خوشحالیم که بالاخره توانستیم نتفلیکس را در اختیار کوبایی‌ها بگذاریم و آنها را با داستان‎هایی از سراسر دنیا که عاشق آن‌ها خواهند شد مرتبط کنیم."

قرار است نتفلیکس تعدادی از محبوب‌ترین محصولات خود از جمله خانه پوشالی و نارنجی همان سیاه است را در اختیار کاربران کوبایی خود بگذارد.

نتفلیکس در حال حاضر بیش از ۵۷ میلیون کاربر دارد که بیش از ۱۸.۲ میلیون نفر آنان در خارج از آمریکا هستند.

نتفلیکس در نظر دارد تعداد کشورهایی که می توانند از خدمات این شبکه استفاده کنند را تا پایان سال به ۲۰۰ کشور برساند.

محبوبیت روز افزون این شبکه در ماه‌های اخیر به اندازه‌ای بوده که در سه ماه آخر سال ۲۰۱۴ حدود ۸۳ میلیون دلار در آمد خالص داشته است که با مقایسه این درآمد در همین مدت در سال ۲۰۱۳ (۴۸ میلیون دلار) به میزان افزایش محبوبیت آن می‌توان پی برد.

.

مطالب مرتبط